CHP'de aday adayı bolluğu

CHP'de aday adayı başvuruları 2 Eylül'de sona erecek. Seçim öncesi 200'e yakın partilinin belediye başkanlığı, binden fazla kişinin ise meclis üyeliği için başvuru yapması bekleniyor

Giriş Tarihi: 29.8.2013
CHP Genel Merkezi, 2014 yerel seçimlerinde aday adayı olmayı düşünen partililer için başvuru süresini 31 Temmuz'dan 2 Eylül'e uzattı. Çok sayıda partili belediye başkanı ve meclis üyesi adayı olmak istediği ilçelere giderek başvuru yaptı. Bu başvurular sayesinde de ilçelerin kasası doldu. Metropol ilçelerinde aday adayı sayısının fazlalığı dikkat çekerken Beydağ ve Seferihisar'da hiç bir resmi başvurunun olmaması dikkat çekti.

ADAY ZENGİNLİĞİ
Aliağa'da eski İlçe Başkanı Özlem Şan Oğuzhan, Barış Eroğlu, Hayal Han, Tamer Karaman aday adayı oldu. 37 kişi de meclis üyesi listesinde yer almak için başvuruda bulundu. Balçova'da Hüseyin Çorlu, İsmail Yıldız resmi başvuru yaptı, mevcut Başkan Mehmet Ali Çalkaya ve aday adayları Ergin Akman, Şenol Aslanoğlu, Selma Savaş Bekdaş ise, dosya aldı ancak henüz başvurmadı. 50 partili meclis üyeliğine başvurdu. AK Parti'nin iktidar olduğu Bayındır da ise, CHP'den şimdiye kadar Hüseyin Yanık ve Ruhi Akşan başvuru yaptı, 16 kişi de meclis üyesi aday adayı oldu. İzmir'in en büyük ilçelerinden Bayraklı'da ise aday adayı patlaması yaşanıyor. Mevcut Başkan Karabağ, "Yeniden varım" derken, Yüksel Türker, Pınar Susmuş, Ayşe Yurdakul, Kara Ege, Metin Güler, Murat Haluk Öncel, Gönül Ateş, Mehmet Yılmaz, Karabağ'a rakip çıktı. Konak Belediye Başkan Yardımcısı Kerim Özer de seçim takvimi açıklanınca adaylığını resmen açıklayacak. İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi CHP Grup Sözcüsü Av. Murat Bakan, Konak Belediye Başkan aday adaylığı için başvuru yaptı. CHP İl Başkan Yardımcısı Hüseyin Mutlu Akpınar'ın da Konak Belediye Başkanlığı'na aday olması bekleniyor. 140 partili ise Konak'ta meclis üyesi olabilmek için yola çıktı. Buca'da ise Tatı, "Yola devam" dedi. Levent Köstem, Muhlis Özçelik, Hasan Nebi, Remzi Akdemir, Zekiye Seda Sönmez, Necati İmam, Güngör Kaya, Mustafa Oktay Korkmaz, Şerif Özsakarya, Aysun Önal Uyar aday adayı oldu. Bu ilçede meclis üyesi olabilmek için 205 başvuru yapıldı. Çiğli'de, Gürbüz Bal, Aziz Buğa, Hasan Arslan, Figen Erol, Behçet Köymen, Ali Talak, Ester Bulut, Barış Ballıkaya, Birol Soylu, Ali Rıza Koçer, Mustafa Doğan adaylık için yola çıktı. meclis üyesi olabilmek için 100 başvuru yapıldı. Karabağlar'da Yusuf Boytaş, Ali İhsan Yıldız, Ali Elmas, Adnan Kavur, Erkan Büyükkaya, Süheyla Akıncı, Salih Erkek aday adayı başvurusu yaparken, mevcut Başkan Sıtkı Kürüm henüz başvuru yapmadı. 150 partili de meclis üyesi başvurusu yaptı.

BEYDAĞ'DA KİMSE YOK

Beydağ ve Seferihisar'da ise şimdiye kadar hiçbir partili belediye başkan aday adaylığı için resmi başvuru yapmadı. Seferihisar'da 7 kişi meclis üyesi aday adayı oldu. Bergama'da, mevcut Başkan Mehmet Gönenç ile eski İlçe Başkanı İdris Yavuz Yılmaz başvuru yaptı. 40 kişi Meclis üyesi aday adayı odu. Bornova'da eski İlçe Başkanı Enver Dündar, Selma Nalbantoğlu, Günay Erdoğan resmen aday adayı olurken, mevcut başkan Kamil Okyay Sındır dosya aldı ama başvurmadı. 123 partili meclis üyesi adayı oldu. Karşıyaka'da mevcut Başkan Cevat Durak, Cihan Türsen, Günsel Sağlam, Kazım Müjdat Ünsalan, Talat Ünlü, Hüseyin Mumcuoğlu, Metin Erten aday adayı oldu. 215 kişi Meclis üyeliğine başvuru yaptı. Konak'ta Özgün Utku, Nilay Kökkılınç, Tayfun Emre, Murat Bakan, Kemal Karataş, Muhsun Kurt, Cenap Börühan, Hüseyin Mutlu Akpınar aday adayı oldu, 141 partili meclis üyeliği için yola çıktı. Kemalpaşa'da Rıdvan Karakayalı, Metin Aras, Kınık'ta Süleyman Kaya, Ahmet Özkan, Mehmet Çetinkaya, Menderes'de, mevcut başkan Ergun Özgün, Salim Sezgin, Neşe Doğru Söz, Urkiye İnal, Süheyla Akıncı, Erol Mutlu, Mustafa Öztürk, Mehmet Sinan, Arif Ekti, Haldun Ertok, Menemen'de mevcut başkan Tahir Şahin, Ömer Güney, Narlıdere'de mevcut başkan Abdül Batur, Hasan Erdoğan, Gökhan Bal, Engin Önen, Ödemiş'te, mevcut başkan Bekir Keskin, Uğur Bayrakçı, Mehmet Eriş, Selçuk'ta İbrahim Adıgüzel, Sebahattin İzcioğlu, Tire'de Ali Doğu, Mustafa Güngör, Hüseyin Hapçı, Torbalı'da, mevcut Başkan İsmail Uygur aday adayı oldu. Torbalı'da 250 kişinin meclis üyeliğine başvurdu. Urla'da ise mevcut Başkan Selçuk Karaosmanoğlu, Murat Gül, Sibel Uyar, Burak Oğuz, Bülent İlhan aday adayı oldu. Tire Belediye Başkanı Tayfur Çiçek de, CHP'ye geçtiğini açıkladı.

TÜTÜNCÜOĞLU, BAŞVURU YAPMADI
Çeşme'de mevcut Başkan Faik Tütüncüoğlu ve Alaçatı Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç, dosya aldı ancak başvuru yapmadı. Hakan Dolakay, Mehmet Görgün, Erkan Sevinç, Naime Hoş, Ahmet Macunluoğlu, Mürsel Şahin aday adayı oldu. 40 kişi ise Meclis üyesi olabilmek için partinin kapısı çaldı. Dikili'de Rıza Gök, Şerafettin Zeyrek, Yusuf Altıparmak, Sema Akıncı aday adayı oldu. Dikili eski Belediye Başkanı Osman Özgüven'in koltuğunu bıraktığı Başkanvekili Altıparmak'ın oturduğu göreve talip olması dikkat çekti. Gaziemir'de mevcut Başkan Halil İbrahim Şenol, Yüksel Demirsoy, Bülent Zengin Obuz, Fikret Kar, Mehmet Yıldırım, Serdar Yılmaz, Güzelbahçe'de mevcut başkan Mustafa İnce, İlhan Pınar, Ertan Avkıran, Uğur Yelekli, Mustafa Gürkan, Karaburun'da Mordoğan Belediye Başkanı Ahmet Çakır dosyalarını teslim etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
CHP'de aday adayı bolluğu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN