Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İnançla savaştığı kansere yenildi

Kendisini Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavi gören lösemi hastası çocuklara adayan 35 yaşındaki güvenlik görevlisi Sezer İşlerer, yakalandığı kanser sonucu yaşamını yitirdi

Giriş Tarihi: 30.8.2013
Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde 12 yıldır güvenlik görevlisi olarak görev yapan ve hayatını çalıştığı hastanede tedavi gören lösemi hastası çocuklara adayan 35 yaşındaki Sezer İşlerer kansere yenik düştü. Hastanede çalıştığı sürede lösemi hastası çocukların tüm ihtiyaçlarını karşılamak için elinden gelen çabayı gösteren İşlerer, ihtiyacı olan çocuklara birçok kez kan bağışında bulundu. Amansız hastalığın pençesine 1.5 ay önce yakalanan İşlerer, 24 Ağustos Cumartesi günü hayata gözlerini yumdu. Acı haber genç güvenlik görevlisinin ailesini ve hastane çalışanlarını yasa boğdu. Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde 12 yıldır güvenlik görevlisi olarak çalışan 35 yaşındaki Sezer İşlerer, hastanenin kanser tedavi merkezinde gözünün önünde eriyen çocukları gördükçe büyük üzüntü yaşadı. Baba şefkatiyle lösemi hastası çocuklara elinden geldiğince yardım eden, ne ihtiyaçları varsa karşılamaya çalışan genç güvenlikçi ihtiyacı olan hasta çocuklara onlarca ünite kan bağışında bulundu. Gelecekte amansız hastalığın pençesine yakalanacağından habersiz kendini kansere ve kanser hastası çocuklara adayan İşlerer, hastane çalışanları tarafından 'iyilik meleği' olarak biliniyordu. İşler'in birkaç ay önce vücudunun çeşitli bölgelerinde ağrılar başladı. Genç güvenlikçi ilk zamanlarda vücudundaki ağrıları pek önemsemedi. Zamanla giderek artan ağrılara, aldığı ağrı kesiciler de fayda etmeyince soluğu hastanede aldı. Gerekli tetkikler ve incelemeler yapıldıktan sonra genç adama 1.5 ay önce doktorlar üzücü haberi verdi. İşlerer'e kan kanseri teşhisi kondu. İşlerer bu kez ailesinin ve arkadaşlarının desteğiyle kanseri yenmek için mücadeleye başladı. Bozyaka İzmir Eğitim ve Araştırma Hastanesi Hematoloji Servisi'ne yatan İşlerer, burada bir süre tedavi gördü. Moralini hep yüksek tutan İşlerer'in azmiyle kanseri yeneceğinden hiçbir şüphesi yoktu. Genç adam Bozyaka'daki tedavisinin ardından Medikal Park Hastanesi'ne sevk edildi. Bir süre de burada tedavi gören İşlerer'den acı haber geçtiğimiz 24 Ağustos Cumartesi günü geldi. İşlerer, büyük bir inançla savaştığı kansere yenik düştü. İşlerer'in ölüm haberi ailesini, iş arkadaşlarını ve çevresini yasa boğdu. Talihsiz adam öğle namazına müteakiben kılınan cenaze namazının ardından memleketi Bergama'da gözyaşlarıyla son yolculuğuna uğurlandı.

HAYALİ EV ALMAKTI

Hastanedeki işini 12 yıldır severek yapan İşlerer'in en büyük hayali bir ev sahibi olmak ve 12 yaşındaki oğlunu üniversitede okutmaktı. İşlerer hastalık nedeniyle hayallerini gerçekleştiremeden hayata veda etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İnançla savaştığı kansere yenildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN