'İzmir yorgunluğu üzerinden atmalı'

AK Parti İzmir Milletvekili İlknur Denizli, "Yeni dünya düzeni içinde bu kente bir misyon biçtik. Bu kente yatırımlar yapılması ve avantajlar sağlanması gerekiyor" dedi

Giriş Tarihi: 30.8.2013
AK Parti İzmir Milletvekili İlknur Denizli, Yeşilyurt Esnaf Odası'nı ziyaret etti. Ziyarette konuşan İlknur Denizli, "Bu kent için sözün bittiği noktadayız. Yeni dünya düzeni içinde bu kente bir misyon biçtik. Bu kente yatırımlar yapılması ve avantajlar sağlanması gerekiyor. Bu kente yukarıdan bakmak gerekiyor. Bu kent çok yorgun. Bu yorgunluğu üstümüzden atmamız gerekiyor. Bunu da yerel yönetim anlayışındaki değişimle mi yaparız, başka bir şeyle mi atarız... Bunun sağlanması gerektiğini düşünüyorum" dedi. Ziyarette konuşan İlknur Denizli, İzmir'de 300 bin civarında esnaf bulunduğuna işaret ederek, esnafın gücünün artması gerektiğini söyledi. AK Parti iktidarı öncesinde yüzde 47 oranındaki faizlerle esnafın kredi kefalet kooperatiflerinden kredi kullandığına dikkat çeken Denizli, günümüzde bu oranların yüzde 4-5 seviyelerine gerilediğini belirtti. Denizli şöyle dedi: "Bizim kentin ekonomisini büyütmemiz gerekiyor. Esnaf bundan payını alacak. Önemli olan insanların gelirlerini arttırıp kentin ekonomisini büyütmek. Kent ekonomisini yeteri kadar büyütememenin olumsuz etkisi olduğunu düşünüyorum."

KATKIMIZ OLACAK
"Kamu olarak bizim yaptığımız yatırımlarla, yerel yönetimlerin insiyatif almasıyla, ki ben kent ekonomisinin yerel yönetimlerin, belediyelerin insiyatifinde kent ekonomisinin olduğunu düşünüyorum" diyen Denizli, "Yerel yönetimleri gerçekten aktif hale getirip, yatırımların önünü açan, kent ekonomisini büyüten bir yapıya dönüştürebilirsek esnafımıza ciddi katkımız olacaktır"dedi. İzmir'in artık göç alan değil göç veren kent durumuna düşmeye başladığını dile getiren Denizli, gençlerin artık İzmir'de kalmak yerine başka illere gitmeyi tercih ettiklerini ifade etti. Manisa ve Denizli'den İzmir'e eskiden yoğun bir şekilde göç yaşandığını anımsatan Denizli, artık bu illerden İzmir'e olan göçün azaldığını, bunun nedeninin de bu illerin kent ekonomilerinin gelişmesi olduğunu belirtti. İlknur Denizli, "Herkes yumruğunu bir yere vurabilir ve bir seferberlik halinde bu kenti biz başka bir yere taşıyalım mantığı oluşursa daha güzel olacağına inanıyorum"dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'İzmir yorgunluğu üzerinden atmalı'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN