Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İzmir karşılaması

Üniversite öğrenimi için gelen öğrenciler, İzmir Otogarı'nda gönüllüler tarafından karşılandı. Yardım alan gençler şaşkınlıklarını, "Rüyada gibiyiz" sözleriyle açıkladı

Giriş Tarihi: 5.9.2013
Üniversitelerde kayıt dönemi başlamasıyla, binlerce öğrenci farklı şehirlerde eğitimlerini sürdürebilmek için yollara düştü. İzmir de yoğun hareketlilikten payını alan kentlerin başında geliyor. İzmir Otogarı'nda sabahın ilk ışıklarıyla birlikte terminale yanaşan otobüsler, Türkiye'nin dört bir yanından çiçeği burnunda üniversite öğrencilerini getiriyor. Bu yıl girdikleri üniversite sınavı sonucunda, İzmir'deki okullardan birini kazanan gençler, tek başlarına ya da anne-babalarıyla birlikte geldikleri kentte, hiç beklemedikleri bir şekilde karşılanıyor. Otobüslerden inen gençleri, "İzmir'e hoş geldiniz" pankartlarıyla selamlayan gönüllüler, gelenleri danışma masalarına yönlendiriyor. "İzmir gençlere kucak açıyor" projesi kapsamında, İzmir Büyükşehir Belediyesi, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, Türk Eğitim Vakfı ve Ege Çağdaş Eğitim Vakfı ile ilçesinde kamu üniversitesi bulunan Balçova, Bornova, Buca ve Çiğli belediyelerinin desteğiyle öğrencilere kayıttan, barınmaya kadar her konuda rehberlik hizmeti veriliyor. Üniversitelerin kayıt merkezlerine ücretsiz servislerle ulaşmaları sağlananan gençler, bir yandan da belediye tarafından sıcak çorba ikram ediliyor.

DUYGULANDILAR
Yaşadıkları karşısında şaşkınlığını gizleyemeyen gençler ve aileleri duygularını, "Rüyada gibiyiz" sözleriyle ifade ediyor. Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği İzmir Şube Yazmanı Seha Şahin, dört yıldır bu projeyi yürüttüklerini belirtti, "Dışarıdan İzmir'e gelen üniversite öğrencilerine kucak açıyoruz. Önce birer sıcak çorba ikram edip, sonra üniversitelerine servislerle gönderiyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İzmir karşılaması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN