Yaşar, geleceği düşünüyor

Giriş Tarihi: 8.9.2013

37 milyon liralık yeni ek kampüs alanıyla büyüyen Yaşar Üniversitesi, İzmir'de denizcilik, turizm, yenilenebilir enerji gibi önemli değeriyle örtüşen eğitim yatırımlarını hayata geçirdi

Yeni ek kampüs alanı yatırım yapan Yaşar Üniversitesi, Türkiye'nin gelecek ihtiyaçlarını göz önüne alarak planladığı, 'yat ve marina işletmeciliği', 'deprem mimarisi', 'film müziği', 'enerji hukuku' 'uluslararası deniz ticaret hukuku' gibi ders ve programlarıyla yeni akademik yıla hazırlanıyor. Yaşar Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Ahmet Yiğitbaşı, "Yönetim olarak analitik düşünebilen; sadece kendilerine değil, içinde yaşadıkları topluma da değer katmayı hedefleyen; sosyal sorumluluk sahibi, aydın öğrenciler yetiştirmek için hep en elverişli eğitim atmosferini yaratmayı hedefledik. Bu hedefi saptarken uluslararası kabul görmüş standartları kendimize rehber edindik ve yatırımlarımızı bu hedef doğrultusunda hayata geçirdik" diye konuştu.

BAŞARILI PROJELER

Yaşar Üniversitesi'nin 2001 yılında, Onursal Başkanı Selçuk Yaşar'ın önderliğinde, gençlerimize daha kaliteli bir yüksek öğrenim sunma vizyonu ile kurulduğunu söyleyen Yiğitbaşı, şöyle devam etti; "Yaşar Üniversitesi, bugün Türkiye'nin AB projelerini en çok uygulayan üniversitelerinden birisidir. 2005'ten bu yana AB mali desteği ile yürütülen proje sayısı 38, halen üzerinde çalışılan proje sayısı ise 12'dir. 2011-2012 akademik yılında Ulusal Ajans tarafından Türkiye'de kabul edilen 13 adet Yoğun Programlar Projesi'nin 5'i Yaşar Üniversitesi'ne aittir. Tüm projeler başarıyla tamamlanmış ve 2012'de Avrupa Komisyonu tarafından 'Yoğun Programlar Başarı Öyküsü' ödülüne layık görülmüştür. Bu programlar için 2005'den bu yana kullanılan AB Fon tutarı 5 milyon eurodur."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yaşar, geleceği düşünüyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN