Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sıra kuru meyvede

Giriş Tarihi: 14.9.2013

Ege Kuru Meyve İhracatçıları Birliği Başkanı Öz, "Okullarda sütten sonra, kuru meyve dağıtım projesine de bakanlık olumlu görüş verdi" dedi

Ege Kuru Meyve ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Osman Öz'ün gündeme getirdiği, okullarda üzüm, kayısı, incir gibi kuru meyve dağıtımı projesine Milli Eğitim Bakanlığı olumlu görüş bildirdi. Aynı zamanda Kuru Meyve Tanıtım Grubu Başkanı olan Osman Öz, bağlı bulundukları Ekonomi Bakanlığı'na bu görüşü ilettiklerini belirtti, "Bu hemen olacak bir proje değil. Konunun takipçisiyiz" diye konuştu. Öz, Sağlık Bakanlığı, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Ekonomi Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı'na okullarda kuru meyve dağıtılmasına yönelik hazırladıkları projeyi, bir dosya halinde sunduklarını belirtti. Dosyada kuru meyvelerin sağlığa faydaları gibi açıklamaların yer aldığını söyleyen Öz, "Kuru meyve dağıtımı ilkokul çağındaki çocuklardan başlamasını önerdik. Okullarda çocuklarımızın sağlığı için başlatılan süt kampanyasında olduğu gibi, küçük paketlerde haftada bir gün kuru meyve dağıtımı yapılmasını hedeflediğimizi açıklamıştık. Devlet desteğiyle bu besleyici ve sağlıklı ürünlerimizin tüketimini bir alışkanlık haline dönüştürmek ve geleceğimizin sağlıklı bir şekilde yetişmesini sağlamak istiyoruz" dedi.

ÖRNEKLERİ VAR
İngiltere,Fransa, Almanya, ABD gibi ülkelerde çocuklara kuru meyve dağıtıldığını kaydeden Öz, "Biz projenin kalıcı olmasını, süreklilik arz etmesini istiyoruz. Bu nedenle önce bakanlıklar gerekirse sayın Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a kadar çıkıp, projemizi anlatacağız" dedi.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sıra kuru meyvede
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN