Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Doğaya şiddete hayır'

Karşıyaka Belediyesi'nin İzmir Motor ile düzenlediği festivale katılan "motosikletliler", doğa katliamlarının bitmesini istedi

Giriş Tarihi: 16.9.2013
ÜÇÜNCÜSÜ GERÇEKLEŞTİRİLDİ
Karşıyaka Belediyesi'nin, İzmir Motor işbirliğiyle, bu yıl üçüncüsünü gerçekleştirdiği "Karşıyaka Motorsiklet Festivali" Büyük Ege Buluşması'nda motosikletliler "Doğaya Şiddete Hayır" dedi. Üç gün süren festivalin son gününde, Yamanlar Dağı'nda kortej oluşturarak, doğa katliamlarına dikkat çekmeye çalışan motor tutkunlarına, Karşıyaka Belediye Başkanı Cevat Durak da destek verdi. Karşıyaka Motosiklet Festivali'ne, bu yıl, ülkemizin hemen her bölgesinden, 375 motosikletli katıldı. Avusturya ve Belçika'dan da katılımın olduğu buluşmada, motosikletliler Yamanlar Dağı Piknik alanında kamp kurdu. Özellikle akşam saatlerinde başlayan müzik ve şov gösterilerinde binlerce motosiklet tutkunu bir araya gelip, gönüllerince eğlenme imkanı buldu.

BAŞKAN DURAK DESTEK VERDİ

Festivalin son gününde motosikletliler, bu yılki temalarına uygun olarak, "Doğaya Şiddete hayır" dedi. Piknik alanında doğaseverler, meclis üyeleri, muhtarlar ve kamp bölgesinde kalan Yamanlar, Sancaklı ve Doğançay köylüleri ile kahvaltıda buluşan motosikletliler, Yamanlar Dağı'nda kortej oluşturdu. Korteje katılan Başkan Durak, "Yamanlar Dağı İzmir için çok önemli bir bölge. Buradaki doğanın mutlaka korunması gerekir. Motosikletlilerin bu yılki buluşma temalarına gönülden destek oluyoruz. Bu etkinliklerimiz, bölgenin tanınmasına katkı sağlıyor" dedi. İZMOT Başkanı Akın Zorlular da, "Motor sevdalıları Karşıyaka'da üçüncü kez bir araya geldi. Belediye Başkanı Cevat Durak'ın bu buluşmaya katkısı çok büyük"diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
İLİŞKİLİ HABERLER
ARKADAŞINA GÖNDER
'Doğaya şiddete hayır'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN