Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Boşuna yapılmış

Giriş Tarihi: 18.9.2013

İzmir - Ankara Karayolu'nun Belkahve kavşağında yapılan üstgeçit kullanılmıyor. Yapıda teknik hataları olduğunu söyleyen vatandaşlar, "Üstgeçidin bir merdiven ayağı, uçuruma iniyor. Bu durum faciaya davetiye çıkarır" dedi

İzmir - Ankara Karayolu'nun Belkahve mevkiinde Çıtak Restoran'ın sahibi Fahrettin Çıtak'ın ölümünün ardından yakınlarının arazi bağışıyla yapılmasına karar verilen üstgeçit, ne yazık ki hüsrana yol açtı. Yüksek ve çok sayıda merdivenleri ve iniş kısmının bir ayağının dik yamaca indirilmesi, vatandaşı isyan ettirdi. Geçit, günboyu sadece bir kaç kişi tarafından kullanılırken orta refüje bariyer konmaması nedeniyle yayalar tehlikeli şekilde karşıdan karşıya geçmeyi sürdürüyor.

TEKNİK HATA İDDİASI
Üstgeçit geçtiğimiz haftalarda açıldı, ancak bölgede oturan vatandaşlar tarafından kullanılamıyor. Kavaklıdere Köyü'nde oturan vatandaşlar hala canlarını tehlikeye atarak, üst geçidin altından karşıdan karşıya geçmeye çalışıyor. Bazı vatandaşlar, üstgeçidin bir tarafında 50, bir tarafında ise 100'ü aşkın merdiven bulunduğunu söyleyerek, asansörsüz üst geçidin kullanılamayacağını belirtti. Bazıları ise üstgeçidin düzgün yapılmadığını belirtti, üst geçitte teknik hatalar olduğunu iddia etti. Bölgede yaşayan vatandaşlardan Ali Yargı (57), "Köprü çok yüksek. Özellikle Kavaklıdere Köyü tarafından çıkılmak istendiğinde 100 civarında merdivenle karşılaşıyorsunuz. Üst geçidin bir merdiven ayağı, uçuruma iniyor. Geceleri ışıklandırma olmaması da olası bir faciaya davetiye çıkarıyor. Ayrıca üst geçit vatandaşlara güven vermiyor. Üst geçit yamuk, üstüne çıktığınızda görüyorsunuz. Bizler burada üst geçit inşa edilirken, üstgeçidin yamukluğunu görüp uyarmıştık. Ama bir önlem alınmadı. Asansörün olmaması da ciddi bir sorun. Bu yüzden hala üstgeçidi kullanmayıp, yolu yaya olarak karşıdan karşıya geçmeye çalışıyoruz" dedi.

UÇURUMA İNİYOR

Tehlikeli yoldan karşıdan karşıya geçmeye çalışan Hasan Kırlı da (43), "Kemalpaşa'daki işyerimden geliyorum. Servisler bizleri az ileride bırakıyor. Oradan üst geçide çıkıp, tekrar Kavaklıdere girişine geri yürümemiz gerekiyor. Diğer taraftan insek çok merdiven var. Asansör olmaması da önemli bir sorun" diye konuştu. Hasan Çolak adlı vatandaş ise (25), "Üst geçiti, çok sayıdaki merdiven nedeniyle kullanmak istemiyorum. Ayrıca bir merdivenin uçuruma inmesi de ilginç" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Boşuna yapılmış
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN