Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İki dost bulustu

İzmir'deki İlk ziyaretini Ege-Koop Genel Başkanı Hüseyin Aslan'a yapan Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, "Seçildikten sonra beni ziyaret eden değerli ve kadim dostuma iadeyi ziyarette bulunuyorum" dedi

Giriş Tarihi: 18.9.2013
Türkiye Barolar Birliği Başkanı Prof. Dr. Metin Feyzioğlu, İzmir'de ilk ziyaretini Ege-Koop'a gerçekleştirdi. Feyzioğlu, " Ege-Koop artık sadece bir İzmir markası değildir, güvenilir işlerin adresidir" derken Ege-Koop Genel Başkanı Hüseyin Aslan da, "Yargı bağımsızlığı açısından sıkıntılı günler geçirdiğimiz bu günlerde Sayın Feyzioğlu, bütün Türkiye için güven ve moral kaynağıdır" ifadelerini kullandı.

SİYASİ PARTİLERE ÇAĞRI

Feyzioğlu beraberinde Ankara Barosu Başkanı Sema Aksoy ile birlikte Genel Başkan Hüseyin Aslan ile Ege-Koop Genel Merkezi'nde bir araya geldi. Barolar Birliği Başkanı olduktan sonra İzmir'de gerçekleştirdiği ilk ziyaret olduğunu belirten Feyzioğlu, " Aslında bu bir iadeyi ziyarettir çünkü eski ve kadim dostum Hüseyin Aslan da seçim sonrasında nazik bir ziyarette bulunmuştur. Ege-Koop bugün artık sadece İzmir'in değil bütün ülkenin bir markasıdır, güvenilir işlerin adresidir. Burada olmaktan b��yük mutluluk duydum" dedi. Feyzioğlu, ülkenin sıkıntılı bir dönemden geçtğini belirterek şunları söyledi: "Hepimiz aynı teknedeyiz. Türkiye zor bir coğrafyada ve zor bir dönemeçte. Çok derin fay hatları söz konusu. Özellikle iki fay hattımız var.

TÜRKİYE'NİN AVUKATI

Biri mezhepçilik diğeri etnik ayrımcılık dolayısıyla etnik milliyetçiliktir. Mezhepçiliğe ortak bir çözüm bulunamadığı taktirde ortadoğu'da sınırları aşan bir iç savaş kaçınılmazdır. Etnik milliyetçilikte de katliamlar kaçınılmaz olacaktır kaldı ki bugün Suriye'de yaşanan budur. Bunlardan Türkiye olarak uzak durabilmemiz için iki şeyden vazgeçmemek lazımdır. Biri Laiklik diğeri ise Atatürk Milliyetçiliğidir. Atatürk'ün fikirlerini anlayalım, uygulayalım, demokrasi binasını birlikte inşa edelim. Tüm siyasi partilere çağrımdır, bu binayı birlikte inşa edelim" dedi. Ege-Koop Genel Başkanı Hüseyin Aslan ise, Feyzioğlu'nun Barolar Birliği Başkanı olmasının Türk halkının moralini yükselttiğini belirterek, " Yargı bağımsızlığının, hukukun üstünlüğünün tartışıldığı şu günlerde Feyzioğlu büyük bir güven kaynağıdır. Türk halkının avukatıdır. İşi zor ama o en zor görevleri başarıyla yerine getirmiş biridir" dedi. Metin Feyzioğlu yarınSeferihisar Belediyesi'nce düzenlenen 'Demokrasi' konulu panelde konuşacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İki dost bulustu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN