Çiftçilerin ilk tercihi

Giriş Tarihi: 19.9.2013

Türkiye'nin yerli üreticilerinden Hattat Tarım Makinaları, Çerkezköy tesislerinde ürettiği 240 S model traktörle, piyasaya iddialı girdi

Günümüzde 400'den fazla satış, servis ve yedek parça bayisi ile sektörün en yaygın bir ağa sahip olan Hattat Tarım'ın ürettiği Hattat 240 S modeli Türkiye'nin en fazla tercih edilen traktörü olmaya aday. Türkiye'de tüm çiftçilerin 1980'lerde tanıştığı ve beğenerek kullandığı 240 serisi traktörler Hattat Tarım güvencesiyle, Perkins motorlu olarak üretilmeye başlandı.

TESTLER BAŞARILI oldu

Hattat Tarım Makinaları Genel Müdürü Murat Özcan, 'Hattat traktör 50 hp ile 102 hp aralığındaki traktörlerinde Perkins motor kullanmaktadır. Bu modelimizi, diğer 240 serisi traktörlerden ayıran en büyük özelik Hattat 240 S traktörde performansı yüksek, yakıt tüketimi düşük Perkins motoru kullanmaya devam etmemizdir" dedi. Firmasını diğer gruplardan ayıran en büyük özelliği traktörü oluşturan hidrolik sistem, ön aks, transmisyon ve dişilileri gibi ürünleri kendi tesislerinde üretebilmesi olduğunu söyleyen Özcan, "Çiftçiler, bizim traktörümüzün kontağı çevirdiğinde alışılmış Perkins motorun sesini duyabilirler. 240 serilerinde daha önce kullanılan Perkins motor 173 Nm iken, bizim kullandığımız orijinal euro 3 Perkins motor da ise, 196 Nm olması büyük avantajdır" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çiftçilerin ilk tercihi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN