Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ertuğrul AYTAÇ: Manisa'da sorunlar bir bir çözümleniyor

Giriş Tarihi: 19.9.2013

Ege'nin incisi bereketli topraklara sahip Manisa son yıllarda büyük bir gelişme gösteriyor. Organize Sanayi Bölgesi ile tarım ürünleriyle bir marka kenti Manisa.
Bu kente sahip çıkmak herkesin görevi. AK Parti MKYK Üyesi ve Manisa Milletvekili Hüseyin Tanrıverdi'nin başlattığı ve 5. kez düzenlenen Manisa İçin Ortak Akıl toplantısına katıldım. Saruhan Otel'de yapılan kahvaltılı toplantıya Vali Abdurrahman Savaş, Manisa Belediye Başkanı Cengiz Ergün, AK Parti Manisa milletvekilleri, Selçuk Özdağ, Muzaffer Yurttaş, MHP Manisa Milletvekili Erkan Akçay, eski milletvekilleri Halil Yurtseven ve Faruk Saydam, AK Parti İl Başkanı Murat Baybatur, Kula Belediye Başkanı Selim Aşkın, Emniyet Müdürü Yunus Çetin, Borsa Başkanı Sadık Özkasap, Baro Başkanı Zeynel Balkız, AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan aday adayı Orkun Şıktaşlı, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Şule Uygur, AK Parti Şehzadeler İlçe Başkanı Ahmet Tonguç, Yunus Emre İlçe Başkanı Engin Yüksel, AK Partili İl Genel Meclisi Başkanı Hayrullah Solmaz, Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkan Vekili Ömer Faruk Çelik, İl Genel Meclisi AK Parti Grup Başkan Vekili İbrahim Onaylı, AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Halil Özkan, Manisaspor Başkanı Emre Hasgör, Manisa'yı Mesir'i Tanıtma ve Turizm Derneği Başkanı Ufuk Tanık, daire müdürleri, sivil toplum örgütleri ile oda başkanları katıldı.
Platformun Yürütme Kurulu Başkanlığı görevini yapan AK Parti Manisa Milletvekili Hüseyin Tanrıverdi, yaklaşık üç yıldır süren platform toplantılarında istenilen düzeye ulaşıldığını belirterek, "Manisa için ortaya konan her türlü plan ve projeye hiçbir ön yargıya kapılmadan destek olan, platforma can suyu veren herkesi Manisa her zaman şükranla anacaktır" dedi.
Tanrıverdi, "Ben değil, Biz mantığı ile hareket ettik. Bu hareket ile çöp sorunumuza, atık su arıtma sorunumuza çözüm bulduk. Manisa'mıza büyük şehir hastanesi kazandırdık. Ayrıca Kula ilçemizde Türkiye'deki tek jeoparkı hayata geçirdik. Dünyada 99 örneği bulunan jeoparkın artık biri de Türkiye'de Kula'dadır" diye konuştu.
Bu toplantının büyük bölümünü büyük bir ilgiyle izledim.
Herkes içinden geldiği gibi özgürce düşüncelerini ortaya koydu. Manisa için neler yapılabileceğini tartıştılar. Hüseyin Tanrıverdi'nin dediği gibi ben değil, biz mantığıyla hareket ettiğimiz sürece Manisa hızla markalaşan bir şehir olacaktır.
Her toplantının eksiği fazlası vardır. Önemli olan iyi niyetle sorunlarının tartışılmasıdır.
Büyük Saruhan Otel'deki bu toplantıda bunlar yapıldı.
Teşekkürler Tanrıverdi. Bir yıl sonraki toplantıda buluşmak üzere...

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ertuğrul AYTAÇ: Manisa'da sorunlar bir bir çözümleniyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN