Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Karikatür yarışmasında birincilik Endonezya'ya

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin "Engelsizmir 2013 Kongresi" kapsamında düzenlediği 'Uluslararası Karikatür Yarışması'nı Endonezyalı Dwiono kazandı

Giriş Tarihi: 21.9.2013
İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin "Engelsizmir 2013 Kongresi" kapsamında düzenlediği sanat yarışmalarından ikincisi olan 'Uluslararası Karikatür Yarışması' sonuçlandı. Başkanlığını Latif Demirci'nin üstlendiği jüri, 520 eser arasından seçim yaparken hayli zorlandı. Engelsiz yaşamın öncüsü olabilmek için yola çıkan İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin, Pınar ve DYO'nun ana sponsorluğunda Güzelyalı Rotary Kulübü ve Yaşar Üniversitesi işbirliği ile 30 Ekim - 3 Kasım günleri arasında düzenleyeceği Engelsizmir 2013 Kongresi'ne kapsamında organize edilen sanat yarışmaları birer birer sonuçlanıyor. Fotoğraf yarışmasının ardından "Engelleri Kaldıralım" konulu Ulusal Karikatür Yarışması'nın da sonuçları açıklandı.

33 ESER SERGİLENECEK

Başkanlığını ünlü karikatürist Latif Demirci'nin yaptığı jüri, gönderilen 520 karikatür arasından 5 eseri ödül almaya, 33 eseri de sergilemeye değer buldu. Yarışmacılardan Ikhsan Dwiono (Endonezya) birinci, Reynerio Tamayo Fonseca (Küba) ikinci, Norbert Van Yperzeele (Belçika) üçüncü oldu. Konstantin Kazanchev (Ukrayna) ile Oleksy Kustovsky (Ukrayna) ise mansiyon ödülü almaya hak kazandı. Yarışmacılardan Halit Kurtulmuş Aytoslu (Türkiye) ise, Türkiye Karikatürcüler Derneği tarafından özel ödül almaya layık görüldü. Engelsizmir kapsamında 'Fotoğraf Yarışması'nın sonuçları da geçtiğimiz günlerde açıklanmıştı. Sanat yarışmalarından üçüncüsü olan 'Kısa Film Yarışması'nın sonuçları ise, 10 Ekim'de açıklanacak. Yarışmalarda dereceye girenleri ödülleri ise, 24 Ekim tarihinde düzenlenen törenle sahiplerini bulacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Karikatür yarışmasında birincilik Endonezya'ya
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN