Çocuklar için

Giriş Tarihi: 22.9.2013

Fethiye'de yaşayan üç hayırsever İngiliz, İzmir'deki Dr. Bahçet Uz Çocuk Hastalıkları Hastanesi'nde tedavi gören kanserli çocuklara destek için bisikletle Afrika'ya gidiyor

EXPO tişörtü giydiler
Muğla'nın Fethiye ilçesinde yaşayan hayırsever İngilizler 59 yaşındaki Alf Chappell, 25 yaşındaki Sam Tucker ve 27 yaşındaki Luke Weller, İzmir'deki Dr. Behçet Uz Çocuk Hastalıkları ve Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavi gören kanserli çocuklara yardım toplamak için Güney Afrika'nın başkenti Cape Town'a doğru bisikletleriyle yola çıktılar. Düzenlenen törende Çocuk ve Aileleri Koruma Derneği üyelerinin çocukları da üzerlerine giydikleri EXPO tişörtleri ile gazetecilerin karşısına çıktı.

DÖRT AY SÜRECEK

Hayırsever İngilizler'in bisikletle İzmir'den başladığı yolculuk, yaklaşık 4 ay sonra Güney Afrika Cumhuriyeti'nin başkenti Cape Town'da sona erecek. İngilizler yol boyunca birçok ülkeden geçerek hem Türkiye'yi tanıtacak, hem de kanserli çocuklar için bağış talebinde bulunacak. Toplanacak yardımlar, Dr. Behçet Uz Vakfı'na aktarılarak, kanserli çocuklar için kuvöz, sağlık ekipmanı, bez ve ilaç alınmasına katkıda bulunulacak. Bisikletçiler yaşadıkları ülkenin insanları için bir şeyler yapmak istediklerini belirttiler.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çocuklar için
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN