Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Her şey EXPO için

Çeşme'de 4 gündür devam eden Dünya Sağlık Örgütü Avrupa Bölge Ofisi 63. Bölge Komitesi toplantısı, Urla Karantina Adası'nda düzenlenen kokteylle sona erdi

Giriş Tarihi: 22.9.2013
Çeşme'de düzenlenen Dünya Sağlık Örgütü Avrupa Bölge Ofisi 63. Bölge Komitesi Toplantısı İl Sağlık Müdürlüğü'nün Urla'daki Karantina adasında verdiği kapanış kokteyli ile sona erdi. Geceye İzmir Valisi Mustafa Toprak, Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Avrupa Bölge Başkanı Dr. Zsuzsanna Jakab, AK Parti İzmir Milletvekili ve Dışişleri Komisyonu üyesi Rifat Sait, İl Sağlık Müdürü Dr. Bedia Türkyılmaz, Emniyet Müdürü Ali Bilkay, Urla Kaymakamı Şehmuz Günaydın ve çok sayıda yerli ve yabancı sağlık temsilcisi katıldı. Gelenlerin mehterle karşılandığı gecede, misafirlere Osmanlı şerbeti, İzmir'in lokması, aşure, döner, kâğıt helva içinde dondurma ve keşkek ikram edildi. Urla Karantina adasının tanıtıldığı kısa bir film gösterisinin ardından, Türk müziği konseri verildi. Yabancı misafirlere karantina adasındaki tarihi tahaffuzhane gezdirildi.

BAKANLIĞIN BAŞARISI

Organizasyonun kapanış kokteylinde bir açıklama yapan İzmir Milletvekili Rifat Sait, "Herkes için sağlık temasıyla aday olduğumuz ve sonucu 27 Kasım'da açıklanacak olan EXPO öncesi İzmir'de böylesine önemli uluslararası toplantının düzenlenmesini önemli bir şans olarak değerlendiriyorum. Burada Sağlık Bakanlığı'nın başarısı söz konusu. Emeklerimizin sonucunu 27 Kasım'da alacağız" diye konuştu. Sait, Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Avrupa Bölge Başkanı Dr. Zsuzsanna Jakab'a İzmir'e verdiği destek nedeniyle teşekkür etti, "EXPO adaylığı için büyük destek verdi" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Her şey EXPO için
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN