Uçanyol'un yüzde 80'lik bölümü bitti

Giriş Tarihi: 23.9.2013

İzmir'de halk arasında "Uçanyol" olarak bilinen projenin Yeşildere ile Menderes caddesi arasında kalan viyadüğün Kurban Bayramı'ndan önce açılması bekleniyor

Büyükşehir Belediyesi, 35 metre yüksekliğindeki Buca viyadüğü ve 1,3 kilometrelik ekspres güzergahın yapımında yüzde 80 seviyelerine ulaştı. Halk arasında "Uçanyol" olarak bilinen projenin Yeşildere ile Menderes caddesi arasında kalan viyadük kısmının Kurban Bayramı öncesi trafiğe açılması planlanıyor. Büyükşehir Belediyesi, Yeşildere Caddesi'ne "viyadük" ile bağlanarak Buca üzerinden Otogar'a bağlantı sağlayacak "ekspres" güzergahın 1.3 kilometrelik bölümündeki yapım çalışmalarında yüzde 80 seviyelerine ulaştı. Yer yer 35 metreye çıkan viyadük yüksekliği nedeniyle halk arasında "Uçanyol" olarak adlandırılan projenin Yeşildere Caddesi ile Menderes Caddesi arasında kalan bölümünde yer alan viyadük kısmı tamamlandı. Şu anda yağmursuyu hatları ile viyadük üstü yol düzenleme çalışmaları sürüyor. Yeşildere ve Menderes Caddesi kısmındaki viyadüğün Kurban Bayramı öncesi trafiğe açılması hedefleniyor. Projenin Onat Caddesi'ne olan kısmındaki yol düzenleme çalışmaları da hızla sürüyor. Buca trafiğine nefes aldıracak ulaşım yatırımı 34 milyon liraya malolacak.

UZUNLUK 185 METRE

Proje kapsamında 80 metre uzunluğunda karayolu köprüsü ile yer yer 35 metre yüksekliğe çıkan 185 metre uzunluğunda viyadük yapıldı. Viyadük, Yeşildere Caddesi üzerinde Karayolları'nın yaptığı kavşakla bağlantı sağlıyor. Projeye göre, Yeşildere Caddesi'nin paralelindeki Meles Çayı ve İZBAN hattı, Menderes Caddesi'nden Onat Caddesi'ne kadar köprülü kavşak ile aşılarak kesintisiz ulaşım sağlanacak. oluşturulan katlı kavşak ile hem Buca'ya giriş yapılıp üst bölgelerine gidilebilecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Uçanyol'un yüzde 80'lik bölümü bitti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN