Bebeğini sadece 15 dakika gördü

19 yaşındaki Eda Gezgin, ikinci çocuğunu Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde dünyaya getirdikten kısa bir süre sonra akciğer embolisi sonucunda yaşamını yitirdi

Giriş Tarihi: 25.9.2013
Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde bir çocuk annesi 19 yaşındaki Eda Gezgin, akciğer embolisi sonucu ikinci çocuğunu dünyaya getirdikten saatler sonra hayata gözlerini yumdu. 19 yaşındaki Eda Gezgin, Erkan Gezgin'le (37) 2011 yılı Ekim ayında kaçarak evlendi. Gezgin çiftinin ilk çocukları Orhan Efe 13 ay önce dünyaya geldi. Sezeryan ile Balıkesir Atatürk Devlet Hastanesi'nde hayata gözlerini açan Orhan Efe, Gezgin ailesinin mutluluğunu bir kat daha arttırdı. Bir kafede garsonluk yapan Eda Gezgin, oğlunu büyütürken ikinci çocuğuna hamile kaldı. 10 Eylül'de Balıkesir Atatürk Devlet Hastanesi'ne doğum için giden Gezgin'e doktorlar iddiaya göre, "Bebeğinde gelişim geriliği var. Daha önce de beyin ameliyatı olmuşsun. Genel anestezi yaparsak, seni uyandıramayabiliriz. Bu nedenle daha büyük bir hastanede doğum yapman gerekiyor' dedi. Bunun üzerine Eda Gezgin, doğum için acil olarak İzmir'e sevk edildi. Ailenin iddiasına göre, 11 Eylül'de akşam saatlerinde Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servisi'ne giriş yapan Gezgin'e, gece 02.00'ye kadar hiçbir müdahale yapılmadı. Bunun üzerine Gezgin, 13 aylık oğluna bakmak istediği ve odanın iyi olmaması sebebiyle gece saatlerinde hastaneden kendi isteğiyle çıkış yaparak annesinin Bayraklı'daki evinde geçti. Sabah saatlerinde tekrar hastaneye gelen Eda Gezgin, 12 Eylül'de öğleden sonra saat 14.00 sıralarında ameliyata alındı. Yaklaşık 35 dakika süren ameliyatın ardından genç anne 2 kilo 230 gram ağırlığında, 45 santimetre boyunda sağlıklı bir kız çocuğu dünyaya getirdi.

YOĞUN BAKIMA ALINDI

Doğumdan sonra bebeğini göremeyen anneye gece saat 22.00 sıralarında küçük kızı gösterildi. Kızını 15 dakika öpüp koklayan anne durumu kötüleşince saat 03.49'da Doktor Suat Seren Göğüs Hastalıkları Cerrahisi ve Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sevk edildi. Genç anne sabaha karşı 07.00 sıralarında yaşamını yitirdi. Gezgin'in ölüm haberi ailesini ve yakınlarını yasa boğdu. Yapılan ilk tespitlere göre Gezgin'in akciğer embolisi sonucu öldüğü belirlendi. Gezgin, Doğançay Mezarlığı'nda gözyaşlarıyla son yolculuğuna uğurlandı. Eda Gezgin'in ismi ailenin ve eşinin ortak kararıyla bebeğine verildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bebeğini sadece 15 dakika gördü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN