Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gayrimenkul satışında İzmir'in ilk ilan sitesi

Giriş Tarihi: 25.9.2013

Türkiye genelinde birçok örneği bulunan internet ilan sitelerine "birikimgayrimenkul. com"da eklendi. İzmir merkezli internet sitesinde yalnızca gayrimenkul satılıyor

Teknolojinin hızla gelişmesiyle birlikte, artık e-ticaret de önemli bir rol kazandı. Alışveriş sitelerinin çoğalmasıyla birlikte, vatandaş evini ve arabasını internet üzerinden siteye verdikleri ilanlarla satmaya başladı. Türkiye genelinde bir çok örneği bulunan internet ilan sitelerine "birikimgayrimenkul.com"da eklendi. İzmir merkezli internet sitesini diğerlerinden ayıran en önemli özelliği sadece gayrimenkul üzerine olması.

1 YIL İLANlar ÜCRETSİZ
"birikimgayrimenkul.com"'un, 1989 yılından bu yana inşaat sektöründe hizmet veren Asrın Grup'un tecrübeleri ve iş bilgileri ile ortaya çıktığını söyleyen Asrın Grup Yönetim Kurulu Başkanı Ali Talak şu bilgileri verdi: "Bu tarz gayrimenkullerin satıldığı ve kiralandığı internet siteleri var ama bunların arasında hiç İzmir merkezli olanı yok. Kent açısından önemli bir değer olacağına inanıyorum. Tüm Türkiye'den evini satmak ya da kiralamak isteyen vatandaşlar, sitemizden faydalanabilirler. Sitemiz Eylül başında yayına başladı. Vatandaşlar, bir yıl boyunca sitemize ücretsiz üyelik ile ilan verebilirler. Bir yıl sonra ise yüzde 50 indirimli olarak siteden faydalanmaya devam edecekler."

ÜÇ BOYUTLU GÖRÜNTÜ
"birikimgayrimenkul.com"un diğer sitelere göre en büyük farklılığının ilan vermek isteyenlere sınırsız fotoğraf ekleme imkanı sunduğunu söyleyen Talak, "Dönem teknoloji devri. Artık insanlar evini de internetten alıp satmak için internete yöneliyor. Vatandaş, arazisinin ya da binanın olduğu yerin koordinatlarını girerse, Google Earth'ın üzerinden ilanları 3 boyutlu görebiliyor"dedi.

Satarsak sadece İzmir'e
İnternet sitesini ileride satabileceklerini söyleyen Talak, " İzmir İstanbul'un arka bahçesi gibi. İzmir hep bölge müdürlüğü olan bir şehir hiçbir zaman merkez olamıyor. Eğer bir gün bu siteyi satarsak İzmir merkezli olması şartı ile satarız" dedi.

1 milyon lira harcama
Müşteri portföyünün çok geniş olduğunu söyleyen Talak şu bilgileri verdi: "Site henüz 1 aydır yayında. Ama Türkiye genelinde ilan sayımız 10 bine yakın. Sirkülâsyon sürekli artıyor. İlan yoğunluğuna baktığımızda İzmir birinci sırada onu İstanbul, Çanakkale ve Ankara ile Antalya izliyor. Girilen ilanların 1 aylık sürede takip ettiğimizde yüzde 25'i satıldığı veya kiralandığı için yayından kaldırılıyor. Bu da bu tarz bir site için oldukça başarılı bir oran. Türkçe, İngilizce Almaca ve Fransızca gibi 4 farklı dil seçeneğinin olduğu sitede günlük 300'e yakın ilan alıyoruz. Bu site için 1 milyon liralık bir sermaye ortaya koyduk. İlk bir yıl boyunca 1 kuruş kazanmayacağız. "
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gayrimenkul satışında İzmir'in ilk ilan sitesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN