Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kampüs büyüdü

Giriş Tarihi: 25.9.2013

Yükseköğretimde 12 yılı geride bırakan Yaşar Üniversitesi, akademik yıla, 37 milyon liralık yeni kampüs binasının açılış töreniyle başladı

Yaşar Üniversitesi 2013- 2014 akademik yılı ve ek kampüs alanı açılış töreni, Selçuk Yaşar Kampüsü Konferans Salonu'nda yapıldı. Törene Yaşar Üniversitesi Kurucusu ve Onursal Başkanı Selçuk Yaşar, Yaşar Holding Yönetim Kurulu Başkanı İdil Yiğitbaşı, Mütevelli Heyet Başkanı Ahmet Yiğitbaşı, Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanvekili Feyhan Yaşar, Rektör Prof. Dr. Murat Barkan, Gediz Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Seyfullah Çevik, İYTE Rektörü Prof.Dr. Mustafa Güden, İzmir NATO Karargahı Komutanı Korgeneral Ben Hodges, KKTC Konsolosu Uğur Umar, Mütevelli Heyet Üyeleri Prof. Dr. Refet Saygılı, Prof.Dr. Altan Çilingiroğlu, Dr. Mehmet Aktaş, Aykut Güsar, Hasan Girenes ile çok sayıda davetli ve öğrenci katıldı.

ULUSLARARASI EĞİTİM

37 milyon liralık ek kampüs binası ve bu yıl 385'e ulaşan akademik kadrosu ile yeni akademik yıla başladıklarını belirten Yaşar Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Ahmet Yiğitbaşı törende şunları söyledi: "Bu yatırımla üniversitemize yeni laboratuvarlar, derslikler ve ofis alanlarının yanı sıra 6 adet amfi, yaklaşık 600 araçlık otopark ve bir sosyal tesisi de kazandırdık." Yaşar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Barkan da, "Uluslararası bir kent üniversitesi olma vizyonumuz doğrultusunda bu kapasite, öğrenci başına 10 metrekarelik, öğretim üyesi başına da yaklaşık 100 metrekarelik alanı ifade ediyor" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kampüs büyüdü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN