Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gölleri yaşatmak için ilk adım atıldı

"Kuruyan göller için uluslararası buluşma" toplantısında konuşan Vaillant Türkiye Genel Müdürü Taşkın, "Doğanın korunması sadece devletlerin değil, bireysel olarak bizlerin de sorumluluğunda" dedi

Giriş Tarihi: 27.9.2013
Doğa Derneği'nin, Vaillant'ın desteğiyle, Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi'nde düzenlediği, "Kuruyan Göller İçin Uluslararası Buluşma" toplantısı Orta Asya, Afrika, Ortadoğu ve Balkanlar'dan 10 ülkeden aktivist, akademisyen ve kamu kurumu temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirildi. Türkiye'de ve dünyada göllerin kurumasının ardında yatan ortak sebepler ve çözüm önerileri tartışıldı. Gölleri yaşatmak için bölgesel işbirliğinin ilk adımları atıldı.

"DESTEĞİMİZ SÜRECEK"
Doğa Derneği tarafından yürütülen Burdur Gölü'nü Kurtarma Projesini geçen yıldan bu yana destekleyen Vaillant Türkiye, yurt dışından pek çok akademisyen, aktivist, sivil toplum örgütü ve kamu kuruluşu temsilcilerini buluşturan bu etkinliğin de destekleyicisi oldu. Vaillant Türkiye Genel Müdürü Levent Taşkın, "Vaillant 'sürdürülebilirlik' yaklaşımını şirket vizyonu olarak benimsiyor. Elbette küresel iklim değişikliği ve artan nüfusla birlikte su kaynaklarının hızla tükeniyor olması, yanlış su politikaları gibi etkenler, geri dönüşü olmayan ekolojik sorunları da beraberinde getiriyor. Doğanın korunması sadece devletlerin değil, özel şirketlerin, sivil toplum kuruluşlarının ve bireysel olarak da bizlerin sorumluluğunda" dedi. Taşkın, sözlerini şöyle sürdürdü; "Ne yazık ki su havzalarındaki sorunlar, sadece bu coğrafyanın değil tüm dünyanın küresel ölçekte temel problemi. Biz de 20 yıldır Türkiye'de faaliyetlerini başarıyla yürüten ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olan bir marka olarak Doğa Derneği ile bu projede işbirliği yapmaktan büyük mutluluk duyuyoruz."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gölleri yaşatmak için ilk adım atıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN