Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Shell.Kemalpaşa.İstasyonu. 2012.Türkiye.ikincisi.oldu

Giriş Tarihi: 27.9.2013

İzmir Kemalpaşa'daki Atarlar Petrol'ün Shell Kemalpaşa İstasyonu, "Farkı Yaratan İnsandır" programında dereceye girdi. Atarlar Petrol'ü kuran babası Nihat Atar ile birlikte istasyonu yöneten Galip Atar başarılarının takım çalışması sonucu elde edildiğini vurguladı

Temeli 1931 yılında atılan İzmir Kemalpaşa'daki Atarlar Petrol'ün Shell Kemalpaşa istasyonu, "Farkı Yaratan İnsandır" programında 2012 Türkiye ikincisi oldu. İstasyonun üçüncü kuşak yöneticisi Galip Atar'a göre önemli olan, kendi istasyonlarından öte Türkiye'nin başarısı. Ülkemizdeki en eski akaryakıt şirketlerinden Atarlar Petrol'ün İzmir'deki Shell Kemalpaşa istasyonu yöneticisi Galip Atar, istasyonun "Farkı Yaratan İnsandır" programında yakaladığı 2012 Türkiye ikinciliği başarısının kendileri için sürpriz olmadığını belirtiyor. Atarlar Petrol'ü kuran babası Nihat Atar ile birlikte istasyonu yöneten Galip Atar, temeli 1931 yılında dedesi tarafından atılan şirket bünyesinde bugün beş Shell istasyonu ile akaryakıt sektörüne ve müşterilerine hizmet verdiklerini söylüyor. Kemalpaşa istasyonu ile kendilerinin işlettiği başka bir Shell istasyonunun 2012 yılının son çeyreğine kadar "Farkı Yaratan İnsandır" programında ilk dörtte yer aldığını, finalde Shell Kemalpaşa istasyonunun Türkiye ikinciliğini kazandığını belirten Atar, "Bizim beş istasyonumuzu da ilk 10'a sokma hedefimiz vardı. Son anda yalnızca bu istasyonumuz derece alarak Türkiye ikincisi oldu" diyor.

Ekibin başarısı

Shell'in çok kaliteli bir marka olduğunu, kendilerine verdiği her türlü desteğin arkasından başarının geldiğini dile getiren Galip Atar, "Bu başarı ekibimizin başarısı. Önemli olan en doğru mesai arkadaşlarını seçebilmektir. Birinci olmak elbette ki çok güzel olurdu ama Shell'de birinci olmak çok zor. Çünkü Shell'in iş ortaklarının hepsi gerçekten çok başarılı, bunun altını özellikle çizmek istiyorum. O nedenle Shell'de ilk beşe, ilk ona girmek de en az birincilik kadar değerli. Bu vesile ile Avrupa birincisi olan Ağaçlı Petrol'ü tekrar tebrik ediyorum. Onlar birinci olunca kendimiz birinci olmuş kadar sevindik" diyerek duygularını paylaştı. Şirketin geçmişinden söz eden baba Nihat Atar, babasının 1930'lu yıllarda bulunan çok az sayıda araca, tenekelerle gaz yağı satarak işe başladığını, zor şartlara rağmen çok sevdiği için sektörde devam ettiğini dile getiriyor. 1958 yılında babasından işi devralarak Nihat Atar-Atar Akaryakıt şirketini kuran ve TÜRKPETROL'le anlaşan Nihat Atar, mobilyacılık eğitimi aldığı halde, akaryakıt sektöründe kalmayı tercih etmiş. 2006 yılında Shell & Turcas birleşmesiyle Kemalpaşa'daki TÜRKPETROL istasyonunun Shell'in çatısı altına girdiğini söyleyen Nihat Atar, Shell ile çalışmayı aslında eskiden beri istediklerini söylüyor. Aynı zamanda Türkiye Akaryakıt Bayileri Petrol ve Gaz Şirketleri İşveren Sendikası (TABGİS) İzmir temsilcisi olan Galip Atar, bu sektörde başarılı olmak için sektörü çok sevmek ve ciddi mesai harcamak gerektiğine inanıyor.

Yatırıma devam
Üç adada 12 personelle müşterilerine hizmet veren istasyonda akaryakıt dışında lastik satışı ve servis hizmeti verdiklerini ayrıca Atarlar Petrol olarak taşıt tanıma distribütörlüğü de yaptıklarını sözlerine ekleyen Galip Atar, "Ulaşamadığımız noktalarda istasyon açmayı düşünüyoruz. İzmir, Manisa, Aydın gibi lokasyonlarda istasyon yatırımlarımız devam edecek" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Shell.Kemalpaşa.İstasyonu. 2012.Türkiye.ikincisi.oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN