Pek de hijyenik değil

Giriş Tarihi: 29.9.2013

Karşıyaka Belediyesi'nin "Modern ve Hijyenik" sloganıyla açtığı kurban satış ve kesim yerinde göze çarpan çirkin görüntüler tepkiye neden oluyor

Yaklaşan Kurban Bayramı öncesi, Karşıyaka Belediyesi'nin "Modern ve Hijyenik" sloganıyla açtığı kurban satış ve kesim yerinde göze çarpan görüntüler tepkiye yol açıyor. Kurban satış ve kesim merkezinin girişinde, hayvan dışkılarından oluşan tepeler, hijyenik sloganıyla tanıtılan pazarın tam tersi bir görüntü çiziyor. Hayvan dışkılarının koktuğunu ve sinek ürettiğini belirten hayvan satıcıları, dışkıların toplanmadığını belirttiler. Hayvan satıcıları, geçtiğimiz yıllarda Örnekköy Mezarlığı'nın alt tarafında kalan arazilere kurulan Kurban Pazarları'na Karşıyaka Belediyesi tarafından bu yıl izin verilmeyeceğini iddia etti.

GELEN HAYVAN SAYISI AZ

Geçmiş yıllarda bir hayvan yetiştiricisi 40 büyükbaş hayvanı için 2 bin 500 liraya çadır kiralarken, belediyenin merkezinde bu rakam 8 bin lirayı buldu. Öte yandan Kurban Hizmetleri Komisyonu tarafından verilen karar ile açık kurban pazarları eski yerlerine kuruldu. Bu duruma tepki gösteren, Karşıyaka kurban satış ve kesim yerine kira ödeyerek hayvanlarını getiren, yetiştiriciler, "Belediye bize yalan söyledi. 50 metre yukarımızda, ucuza kurban pazarı kuruldu. Hepimiz zarardayız" diyerek isyan etti. Bu arada kurban pazarında az sayıda hayvan olması da dikkati çekti. Hayvan yetiştiricisi Halil Bakan, "Geçen yıllara oranla pazarlarda yüzde 50'ye oranla daha az hayvan var. Hayvan soran var ama alan yok" dedi. Fiyatlar büyükbaşlar için 2 bin lira ile 9 bin arasında değişirken, küçükbaşlarda bu rakam 400 lira ile bin 200 lira arasında değişiyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Pek de hijyenik değil
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN