Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hastalar için kermes

Kanserli çocuklar için yaptıkları yemekleri satıp elde edilen geliri KİTVAK'a bağışladıklarını belirten Yeliz Kobaş, "Bu tür etkinlikler çoğalmalı" dedi

Son olarak Ege Üniversitesi Hastanesi bahçesine hasta yakınları için modern bir konuk evi kazandıran Kemik İliği Transplantasyon ve Onkoloji Merkezi Kurma Vakfı (KİTVAK), İzmir'in Bornova İlçesi'nde bulunan Atıf Bey Sitesi ile ortaklaşa kermes gerçekleştirdi. Sitede yaşayan kadınların marifetli ellerinden çıkan yiyeceklerin satıldığı kermesin geliri, kanserli çocuklara bağışlandı.

KOCAOĞLU DA KATILDI

Yeşilova Mahallesi'nde bulunan sitenin bahçesinde gerçekleşen etkinliğe Bornova ve Bayraklı belediyeleri de destek verdi. İzmir Han Tiyatrosu'nun çocuk oyunu sahnelediği kermeste Rumeli Tapani Topluluğu da küçük bir konser verdi. Bornova Halk Eğitim Merkezi öğretmenlerinden Serkan Çalışkan ile Metehan Turhan da etkinlikte zeybek gösterisi sundu. Keyifli anların yaşandığı kermesi, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, CHP İl Başkanı Ali Engin, CHP İzmir Milletvekilleri Alaattin Yüksel ve Hülya Güven ile birlikte Bornova Belediyesi Meclis Üyesi Olgun Atilla da ziyaret ederek, katılımcılara moral verdi. Kermesi organize edenlerden Yeliz Kobaş, "Kanser hastalığına farkındalığı artırma amacıyla yaptığımız kermesimize destek veren her kişi ve kuruluşa sonsuz teşekkür ediyoruz. Bu tür etkinliklerin artmasını diliyoruz. İşte o zaman daha hedefimize varırız" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hastalar için kermes
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN