Başbakan'a destek

Giriş Tarihi: 2.10.2013

CHP İzmir İl Başkanı Ali Engin, "On çocuk da yapalım hiçbir itirazımız yok. İyi eğitirsen insan kaynağı, bir ülkenin petrolünden çok daha önemli" dedi

Tarihi Kemeraltı Esnaf Derneği Başkanı Ümit Kaya ve yönetim kurulu üyelerini ziyaret eden Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir İl Başkanı Ali Engin, Başbakan Erdoğan'ın 'üç çocuk' önerisine destek verdi. Dünya ülkelerinin Çin, Hindistan gibi büyük nüfusa sahip Asya ülkeleriyle rekabet edemez hale geldiğini belirten CHP İzmir İl Başkanı Ali Engin, Başbakanın ülke nüfusunun artmasıyla ilgili getirdiği önerinin mantıklı olduğunu söyledi. 30 yaş altı nüfusun önemli olduğunu belirten Engin, şöyle konuştu: "Kadınların tek işi de bu olsun. Ona da evet. On çocuk yapalım hiçbir itirazımız yok. İyi eğitirsen ciddi bir kaynak. Bu bile dünyanın en iyi kaynağı. Genç, yetişmiş insan kaynağı bir ülkenin bence petrolünden de, sanayisinden de nemli. Bilimsel bir yaklaşım." Genç yetişmiş insan kaynağının bir ülkenin en güçlü kaynağı olduğunu belirten Engin, "Bu gelecek taahhüdü önemli. Dünya sanayide artık Çin ile rekabet edemiyor. Amerika pes etti. Önce bize taşıdılar fabrikalarını yabancı sermaye. Öyle görünüyor ki ücretle ilgili Çin ve Hindistan ile rekabet etme imkanı yok. Çünkü dünya nüfusunun yarısı o iki ülkede yaşıyor. Sanayi için yetişmiş insan gücüne ihtiyaç var" dedi.

İŞPORTACI KALMADI
Tarihi Kemeraltı Çarşısı'nın düzenlenmesi, sorunlarının giderilmesi ve yeniden eski günlerine dönmesi için büyükşehir ve ilçe belediye başkanlarıyla önemli çalışma yaptıklarını anlatan Ali Engin, Konak Meydanı ve Kemeraltı Çarşısı'na valilik ve emniyet müdürlüğü ile birlikte müdahale edilmesiyle birlikte işporta sorununun da ortadan kalktığını söyledi. İşportacıların artık kalmadığını belirten Engin, 'İşportacılara sizin desteğinizle, çabanızla müdahale ediliyor. Büyükşehir belediyesi, sonuçta bunlar siyasetçi, ne kadar itiraz ederseniz o kadar sorunlarınız kolay çözülür. Zaten demokrasilerde çıkar grupları üzerinden örgütlenme olur. Çıkar grupları örgütlenecek. Sendika, dernek, çevre örgütleri gibi. İşporta işi zabıta işi değil sadece. İstihbarat yapacaksın, adamın depolarını bulacaksın. Emniyetin istihbarat birimi, çevik kuvvet, terörle mücadelenin işi terör yaratıyorsa. Bak emniyet müdahale etti, nasıl çözüldü?' diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başbakan'a destek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN