Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Engin'e, fahri doktora ünvanı

Giriş Tarihi: 2.10.2013
Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı ve İÇDAŞ Genel Müdürü Bülend Engin, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi'nden "fahri doktora" ünvanı aldı. ÇOMÜ Troia Kültür Merkezi'nde yapılan törenle, Biga Belediye Başkanı Mehmet Özkan ile birlikte fahri doktora ünvanı alan Bülend Engin'e bu ünvanın, işletme dalında yapmış olduğu çalışmalar, Ticaret ve Sanayi Odası ve İÇDAŞ gibi çalıştığı kurum ve kuruluşlarda modern işletme bölümünün gereklerine uygun olarak yapıcı, hoşgörülü, motive edici, kreatif, verimli ve sonuç odaklı yönetim anlayışı ve üniversite-kent işbirliğine sunmuş olduğu katkılardan dolayı verildiği belirtildi.

BAŞARI SÖZÜ VERDİ
ÇTSO Başkanı Bülend Engin yaptığı teşekkür konuşmasında, "Bugün hayatımın en anlamlı ve güzel günlerinden birini yaşıyorum. Hep birlikte, üniversitemizi sadece Türkiye'nin değil, dünyanın ilim ve bilim merkezi yapmaya ben de söz veriyorum" dedi. Çanakkale protokolünün yanı sıra akademisyenler, öğrenciler ve kalabalık bir izleyici kitlesinin katıldığı tören ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Sedat Laçiner'in konuşması ile başladı. Fahri doktoranın o kişi onurlandırmak ve alanına yapmış olduğu katkıları duyurmak için verildiğini belirten Prof. Dr. Sedat Laçiner, "Kimi uzmanlara göre fahri doktora normal doktoradan daha kıymetlidir. Çünkü fahri doktora alan kişilerin hayatta çok başarılı olmuş, hayata dokunmuş, bir şeyleri ortaya çıkarmış olduğunu görüyoruz" dedi.

"KATKISI TARTIŞILMAZ"
Fahri doktoranın en önemli fonksiyonunun başarının takdir edilmesi olduğu söyleyen Laçiner, Engin'in gerek İÇDAŞ gerekse ÇTSO'daki alana kazandırdığı yenilikler ile kent oda ilişkilerine getirdiği katkılardan dolayı fahri doktoraya layık görüldüğünü belirtti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Engin'e, fahri doktora ünvanı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN