Hiç uğruna öldü

Çiğli'de kredi kartı borcunu ödemek için inşaatta işe başlayan 25 yaşındaki Tolga Bozkurt, güvenlik önlemi almadan çıktığı 10 metre yüksekliğindeki çatıdan aşağı düştü

Giriş Tarihi: 2.10.2013
İzmir'de çalıştığı kuaförden ayrılınca kredi kartı borcunu ödemek için inşaatta işe başlayan 25 yaşındaki Tolga Bozkurt, herhangi bir güvenlik önlemi almadan çıktığı 10 metre yüksekliğindeki çatıdan aşağı düşerek öldü. Acı haber gencin ailesini ve yakınlarını yasa boğarken, gözü yaşlı anne Songül Bozkurt, "Bu iş kazası değil cinayet. 30 liraya bir emniyet kemeri alınmış olsaydı, oğlum yaşıyor olacaktı" diye haykırdı. Olay, 24 Eylül Salı günü saat 16.30 sıralarında Çiğli'deki bir eğitim kurumuna ait bir binanın inşaatında meydana geldi. Bir süre önce çalıştığı kadın kuaföründen ayrılan 25 yaşındaki Tolga Bozkurt, işsiz kaldığı dönemde boş durmamak ve kredi kartı borcunu ödeyebilmek için Çiğli'deki inşaatta geçici olarak çalışmaya başladı. 15 gün boyunca inşaatta çalışan Bozkurt, daha sonra işi bıraktı. Bozkurt, 15 günlük parasını alabilmek için inşaat firmasının yetkilisini aradı. Yetkilinin 'Çiğli'ye gel. Paranı vereyim' demesi üzerine öğleden sonra inşaat alanına gitti. Yetkilinin, 'Çatıyla ilgili bir iki günlük iş var. Buraya kadar gelmişken, çalış paranı öyle vereyim' demesiyle, talihsiz genç çatıya çıkarak çalışmaya başladı.

"SİGORTASIZ ÇALIŞTIRILIYORDU"
Çatıda herhangi bir güvenlik önlemi almadan çalışan Bozkurt, dengesini kaybederek 10 metre yükseklikten aşağı düştü. Ağır yaralanan Bozkurt kaldırıldığı Kent Hastanesi'nde hayatını kaybetti. İzmir Adli Tıp Kurumu'nda yapılan otopsinin ardından genç kuaför Doğançay Mezarlığı'nda gözyaşlarıyla son yolculuğuna uğurlandı. Oğlunu bir hiç uğruna kaybettiğini gözyaşlarıyla anlatan anne Songül Bozkurt içini Egeli Sabah'a döktü. Oğlunun sigortasız çalıştırıldığını belirten anne Bozkurt şöyle konuştu: "Müteahhit oğluma 30 liralık bir emniyet kemeri almış olsaydı yavrum şimdi yaşıyor olacaktı. 30 lira yüzünden oğlumu kaybettim. Bu bir iş kazası değil cinayet. Önlem alınsaydı oğluma bir şey olmayacaktı. Başka canlar yanmasın. Başka Tolga'lar ölmesin. Oğlum o gün parasını tahsil etmek için öğleden sonra inşaata gitmişti. Fakat firma sahibi, 'Bugün de çalış paranı öyle vereyim' demiş. Parasını almak için tekrar çalışmaya başlamış. Sigortası da yapılmamıştı. Öldüğü gün ceza yememek için sigorta girişi yapılmış. Hayali Rusya'ya gidip orada masörlük yapmaktı. Fakat kısmet değilmiş. Oğlumu evlendirmeden tabuta koydum."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hiç uğruna öldü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN