"İzmir'e borcumu ödemek istiyorum”

Giriş Tarihi: 2.10.2013
Azerbaycan Türkleri ve Dost Dernekler Federasyonu Başkanı İsa Ambarcı ve yönetim kurulu üyelerini dernek binasında ziyaret eden Ege- Koop Genel Başkanı Hüseyin Aslan, İzmir Büyükşehir Belediye Başkan aday adaylığı ile ilgili kendisine yöneltilen soruları yanıtladı. Aday adaylığını kendisine gelen yoğun talep üzerine düşündüğünü belirten Ege-Koop Genel Başkanı Hüseyin Aslan, siyaseti bir hizmet aracı olarak gördüğünü ve kendisine sorumluluk verilmesi durumunda İzmir'e olan borcunu ödemek istediğini söyledi.

SİYASET HİZMET ARACIDIR

Siyaseti amaç değil hizmet için bir araç olarak gördüğünü belirten Hüseyin Aslan, "Siyaset hizmet yapmaktır. İzmir'e hizmet emeyi görev sayarım. Bundan sonra geri dönüşü yok. Aday adaylığım konusunda birçok kurum ve kişinin fikrini aldım. Bugüne kadar olumsuz görüş bildiren olmadı. Bunun üzerine ben de aday olmaya karar verdim. Siyaset benim için sadece bir araç. Benim bu kente borcum var. Başta kentsel dönüşüm olmak üzere İzmir'in tüm sorunlarına ekibimiz ve projelerimizle çözüm getireceğiz" diye konuştu.

DEĞİŞİM İSTİYOR

Ege-Koop Genel Başkanı Hüseyin Aslan, ülkenin ve İzmir'in değişim istediğine dikkat çekti, "Siyasette, tarımda, sanayide, kentleşmede herşeyde bir dönüşüm isteniyor. Bu dönüşüm seslerine, taleplerine kulak vermek lazım. İzmir şu anda birçok sorunla boğuşuyor. Yerel seçimlerde değişim olursa genel seçimde de değişim olur. Yerel katılımcılığa inanıyorum. Bugüne kadar kimseyi aldatmadık, kandırmadık. Siyasette de tavrımız bu şekilde olacak. Sivil toplum kuruluşlarının siyasette daha fazla yeralması gerektiğine inanıyorum. İnşallah beş yıl sonra aynı samimiyetle sizinle burada tekrar konuşmak istiyorum" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"İzmir'e borcumu ödemek istiyorum”
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN