Türkiye'nin en iyi haber sitesi

25 bin kitap bağışladı

Giriş Tarihi: 4.10.2013

Rönesans Eğitim Vakfı, İzmir Valisi Mustafa Toprak'ın da katıldığı toplantıda, İzmir'deki ihtiyaç sahibi çocuklar için 100 temel eser ve dünya klasiklerinden oluşan 25 bin kitap bağışında bulundu

Rönesans Eğitim Vakfı, İzmir'deki ihtiyaç sahibi çocuklara ulaştırılmak üzere 100 temel eser ve dünya klasiklerinden oluşan 25 bin kitap bağışında bulundu. Vakıf Başkanı Refia Jale Ilıcak, Optimum Alışveriş Merkezi'nde düzenlenen etkinlikte yaptığı konuşmada, inşaat, ticari gayrimenkul geliştirme ve yatırım alanında dünyanın önde gelen şirketlerinden olan Rönesans Holding'in vakıf kanalıyla gerçekleştirdiği eğitim desteğine İzmir'de devam ettiklerini anlattı.

ÇANTA DA DAĞITILDI
Şu ana kadar 2 bin 500 üniversite öğrencisine karşılıksız burs verdiklerini belirten Ilıcak, "Binlerce çocuğa binlerce kitap kampanyasında 120 bin kitabın ihtiyaç sahibi öğrencilere ulaştırıldı. 80 bin adet yeni kitabın da satın alınarak il ve ilçe milli eğitim müdürlüklerine teslim edildi. Bu kapsamda 20 bin adet kitabın İzmir Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağışlandı" dedi. Günde yaklaşık 28 bin kişinin ziyaret ettiği Optimum Alışveriş Merkezi'nde düzenlenen kampanyada toplanan 5 bin kitabın da tasnifinin yapıldıktan sonra Gaziemir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne teslim edildiğini kaydeden Ilıcak, 400 okul çantasının da öğrencilere ulaştırılacağını belirtti.

"KATKI SAĞLAYACAK"
İzmir Valisi Mustafa Toprak ise sosyal sorumluluk projesi çerçevesinde kitap bağışında bulunan vakıf yetkililerine teşekkür etti. Bağışlanan kitapların çocukların iyi yetişmesine katkı sağlayacağına inandığını dile getiren Vali Toprak, "Kitaplar ve okul seti dolu çantalar, İl Milli Eğitim Müdürlüğü vasıtasıyla ihtiyaç sahibi öğrencilere ulaştırılacak" dedi. Konuşmaların ardından Rönesans Eğitim Vakfı Başkanı Ilıcak, Vali Toprak, İl Milli Eğitim Müdürü Vefa Bardakçı, İl Emniyet Müdürü Ali Bilkay ve Gaziemir Kaymakamı Şerafettin Tuğ'a plaket takdim etti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
25 bin kitap bağışladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN