Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"Çocukların düşlediği bir Çeşme yaratacağız"

Çeşme Belediye Başkan aday adayı Hakan Dalokay, çocuklar için resim yarışması düzenledi, "Halkımızla gönül köprülerini kurup, insanlarımıza yönelik sosyal projeler üreteceğiz" dedi

Giriş Tarihi: 11.10.2013
CHP'den Çeşme Belediye Başkan aday adaylığını açıkladığı ilk günden bu yana ilçede hazırladığı projelerle dikkat çeken Yüksek Mimar Şehir Plancısı Hakan Dalokay, gençlere, çocuklara ve sokak hayvanlarına yönelik sosyal projeleri ile fark yaratıp ilklere imza atıyor. Son olarak yaşları 13 ile 15 arasında değişen 600 Çeşmeli çocuğun katıldığı suluboya resim yarışması düzenleyen Dalokay'ın bu etkinliği ilçede günün konusu oldu. Katılımın çok yüksek olması nedeniyle 2 turda ve 4 kategoride düzenlenen yarışmada, çocuklar nasıl bir Çeşme düşlediklerini boyaları ve fırçaları ile sergiledi. Yüzlerce Çeşmeli'nin büyük bir heyecan içinde izlediği yarışmada jüri üyeleri dereceye girenleri belirlemekte zorlanırken, başarılı bulunan 40 çocuk altın ile ödüllendirildi. Yarışmanın adeta bir festival havasında gerçekleştirildiğini söyleyen Dalokay, "Yaşanabilir mutlu kentler sadece fiziki projelerle değil, sosyal projelerle ve halkla kurulacak gönül köprüleri ile yaratılabilir. Bu nedenle her yaş grubundan insanlarımıza yönelik sosyal projeleri üretip uygulama gayretindeyiz" dedi.

"DOĞRU PROJELER YAPACAĞIZ"
Adaylık yarışında sürekli halkın içinde olduğunu ve çeşmelileri dinleyip istek ve sorunlarını saptadığını ifade eden Dalokay, "Coğrafi konumu ve Çeşme halkının sosyal yapısı gereği ilçemiz sürekli değişim, sürekli gelişimi açıkça talep etmekte. Önemli olan Çeşme'nin farkını doğru algılayıp, talep ve isteklere doğru projeler üretmektir. Belediye başkanlığı yarışını önde bitiren ben olursam Çeşmeliler'le yıkılmaz gönül köprüleri kurup çocuklarımızın düşlerindeki bir Çeşme'yi birlikte yaratacağız" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Çocukların düşlediği bir Çeşme yaratacağız"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN