Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gediz, üç kat büyüdü

Gediz Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Abdullah Kavuk, "Kampüs alanımızı üç kat artırıp 33 binden tam 107 bin metrekareye çıkardık. Hedeflerimize ulaştık, yeni hedeflere koşuyoruz" dedi

Giriş Tarihi: 11.10.2013
Gediz Üniversitesi, 5'inci eğitim yılına törenle başladı. Seyrek'teki kampüste Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin, Çiğli Belediye Başkanı Metin Solak, Bölge İdare Mahkemesi Başkanı Osman Ermumcu, Yaşar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Barkan ve İZKA Kalkınma Kurulu Başkanı Kemal Çolakoğlu'nun da aralarında yer aldığı İzmir'in tanınmış simalarının katıldığı coşku dolu tören düzenlendi. Mütevelli Heyeti Başkanı Abdullah Kavuk, İzmirli eğitim gönüllerinin desteğiyle geçen 4 yıla birçok başarı sığdırdıklarını açıkladı. Kavuk, yola çıkarken koydukları "5 yılda 5 yıldızlı kampüs, 5 fakülte, 5 bin öğrenci ve 5 yıldızlı eğitim" hedefine ulaştıklarını, şimdi yeni hedeflere hazırlandıklarını hatırlattı. Abdullah Kavuk, Gediz Üniversitesi'nin yaptıklarını ve yapmayı planladıklarını anlatırken şöyle konuştu:

HER ŞEY GELECEK ��ÇİN
"İlk iş olarak Ege'nin en büyük vakıf üniversitesi kampüsünü kurmuştuk. Bununla yetinmedik, daha da büyütüp güzelleştirmek için kolları sıvadık. Kampüs alanımızı 33 bin metrekareden 107 bin metrekareye çıkardık. Üç kat büyüyen kampüsümüzü daha donanımlı hale de getiriyoruz. Yeni yatırımlarımızla amfi sayımız 33'e, laboratuvar sayımız da 17'ye yükseliyor. Gediz Üniversitesi eğitim altyapısıyla çıtayı daha da yukarıya taşıyor. Bunların yanında öğrencilerimizin ders dışındaki zamanlarını daha keyifli geçirmelerini sağlayacak, onları başarıya motive edecek sosyal donatılar üzerinde de çalışıyoruz. Kısa sürede tamamlanacak yeni kafeteryalarımız, yaşam alanlarımız, tenis kortlarımız, açık basketbol ve futbol sahalarımızla kampüsümüzde hayat daha da renklenecek. Seyrek kampüsümüz yeni yatırımlarla ülkemizdeki sayılı eğitim tesisleri arasında gösterilecek. Çiğli'de kuracağımız sağlık kampüsümüz için de gün sayıyoruz, yakında temel atacağız. Bu çabalarımız hiç bitmeyecek, Gediz Üniversitesi bayrağı hep önde taşıyacak."

70 ÜLKEDEN ÖĞRENCİ

Gediz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Seyfullah Çevik de 5 bin öğrenci, 5 fakülte ve 5 yıldızlı eğitim hedeflerini 4 yılda tutturduklarını dile getirdi. Prof. Dr. Çevik şu bilgileri verdi: "Bu yıl aramıza katılan gençlerimizle birlikte öğrenci sayımız 5 bin 300'ü aştı. Bir vakıf üniversitesinin kısa sürede böyle bir sayıya ulaşması büyük başarıdır."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gediz, üç kat büyüdü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN