Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çeşme bayramı erken yaşıyor

Çeşme, şimdiye kadar limanına yanaşan en büyük kruvaziyer gemisini ağırladı. Ryndam gemisinden inen 1250 yolcu, ilçede bol bol fotoğraf çekti, esnafa erken bayram yaşattı

Giriş Tarihi: 12.10.2013
İlk kruvaziyer gemisini 2011'de ağırlayan Çeşme, dev bir kruvaziyer gemisine 'durak' oldu. Şimdiye kadar en fazla 700'e yakın yolcu kapasitesi bulunan gemileri konuk eden Çeşme Limanı'na bin 250 yolcu, 580 personeli bulunan Ryndam adlı kruvaziyer gemisi yanaştı. İçinde kumarhane, yüzme havuzu, sauna, güzellik ve jimnastik merkezi, bar, gece kulübü ve amfi tiyatro bulunan Ryndam limana yanaşmasıyla, ilçeyi hareketlendirdi. Çeşme'yi gezen, bol bol fotoğraf çeken ve alışveriş yapan yüzlerce turist ilçe esnafına bayramı erken getirdi.

"DOĞRU YOLDAYIZ"
İlçenin 2011'de başladığı kruvaziyer turizminde büyük mesafe kaydettiğini belirten Çeşme Belediye Başkanı Faik Tütüncüoğlu, ilçeyi tercih eden turist, kruvaziyer gemisi ve turizm firması sayısında hızlı bir artış olduğunu açıkladı. Başkan Tütüncüoğlu, şöyle devam etti: "Sadece 2 yıl önce 211 yolcu ağırlayan ilçemizin limanı bu yıl, tek bir gemide bin 250 yolcu ağırladı. Bu gelişme, kruvaziyer turizminde hem doğru yolda hem de iddialı olduğumuzu bir kez daha gösteriyor. Bu yıl ilçemize 53 sefer gerçekleşti, Çeşme'ye kruvaziyer gemisi ile gelen turist sayısı 35 bine ulaştı ve seferler düzenlenmeye devam ediyor." Çeşme Limanı'na önümüzdeki yıl ziyaret edecek gemilerinin bağlantılarının da şimdiden yapılmaya başlandığı bilgisini veren Başkan Tütüncüoğlu, 2012 yılında kruvaziyer dünyasının saygın yayınlarından bir tanesi olan Londra kaynaklı Cruise Insight adlı derginin Çeşme'yi 'Kendini En İyi Geliştiren Destinasyon' seçtiğini hatırlattı.

TURİZMCİLER SEVİNDİ
Kurban Bayramı'ndaki 9 günlük tatil tuirzmcileri sevindirdi. Muğla'nın turistik ilçeleri mevsim sonunda yüzde 100'e varan doluluk yaşanması bekleniyor. Oteller rezervasyonlarla dolarken, bazı firmalar ek seferler yapacak. Türkiye Seyehat Aceteleri Birliği (TÜRSAB) Marmaris Bölgesel Yürütme Kurulu (BYK) Başkanı İsmail Özbozdağ, bayramın hem turizm sezonun sonuna denk gelmesi hem de uzun olması nedeniyle dolu dolu geçeceğini belirtti, "Yabancı turistler Marmaris'teki nitelikli yatakları zaten doldurmuş durumdadır. Ekim'in son haftalarına doğru yüzde 60'tan fazla dolu durumdadır. Kalan yüzde 40'lık boşluğu ise yerli turistlerimiz dolduracaktır. Şu andaki rezervasyonlar gayet iyi durumdadır" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çeşme bayramı erken yaşıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN