"Kocaoğlu beceremedi"

AK Parti İzmir Milletvekili Aydın Şengül, Başkan Aziz Kocaoğlu'nun "Stadı ve limanı ben yapayım" önerisine tepki gösterdi, "Bu çıkışlarla yapamadıklarını örtmeye çalışıyor" dedi

Giriş Tarihi: 12.10.2013
AK Parti İzmir Milletvekili Aydın Şengül, Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun "Stadı ve kruvaziyer limanını bıraksınlar ben yapayım" sözlerine sert tepki göstererek, "Seçim yaklaştı diye popülist çıkışlarla yapamadıklarını örtme gayreti içine girme! İzmirliler ne kadar beceriksiz olduğunu çok iyi biliyor" dedi. Şengül şöyle konuştu: "Sayın Kocaoğlu önce 2009 yerel seçimleri için söz verdiği vaatleri yerine getirsin. Şimdi çıkmış stat yapacağım, liman yapacağım diye milletin gözünü boyuyor. Metroyu yapacağım dedin, 16 kez açılışını erteledin, üstelik metro inşaatı hala sürüyor. Kentsel dönüşümü yapacağım dedin, sonra hükümet karışmasın, hükümet engelliyor dedin. Onu da beceremedin. Tramvaylarla ulaşımın önünü açacağım dedin. 5 yıldır bununla ilgili en ufak çalışma yapmadın. Körfeze yeni iskeleler açarak deniz ulaşımını arttıracağım dedin. Tek bir iskele yapmadığın gibi deniz ulaşımında yeni skandallara imza attın.Körfeze sahil şeridi boyunca bisiklet yolu yapacağım dedin. Onu da yapmadın.

VENEDİK'E DÖNDÜ!

Büyükşehir Belediyesinin, kanalizasyon ve alt yapıya yeterli yatırımı yapmadığını belirten Şengül, İzmir'in Venedik'e benzediğini söyledi. Şengül, "Kanalizasyona ve alt yapıya yatırım yapmadın. İzmir her yağmurda Venedik'e döndü. Karşıyaka Mavişehir'e marina yapacağım dedin. Bu konuda da hiçbir şey yapmadın. İzmir'e Teknopark kuracağım dedin. Hiçbir çalışma yok. Karşıyaka'ya opera binası yapacağım dedin. Yapmadın. Sağlık ve ekolojik turizmi için vaatlerinin birini gerçekleştirmedin. Köprülü kavşaklar, alt ve üst geçitler yetersiz. Çoğu metropolde onlarcası çok kısa dönemde yapılırken İzmir'de bu tarz yatırımların bir elin parmaklarını geçmiyor" diye konuştu. Örnekköy'e yapılması planlanan stadyumun konumu gereği maliyetinin 130 milyon liraya çıktığı hatırlatan Şengül, "Spor Bakanlığı 60 milyon liraya Karşıyaka ve Göztepe'ye iki stat yapıyor. Hem kimin parasını kime harcıyorsun. Belediyen bütçesi senin kişisel kasan değil" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Kocaoğlu beceremedi"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN