Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yol çilesi bitiyor

Giriş Tarihi: 13.10.2013

İzmir Büyükşehir Belediyesi, bayram öncesi kentin trafik sorununu hafifletmek adına çalışmalarını hızlandırdı. Uçan Yol ve İnönü Caddesi'nin Poligon bölümünü bugün açıyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi, yaklaşmakta olan Kurban Bayramı öncesi İzmirliler'e müjdeli haberler veriyor. Belediye, kentin hem trafik keşmekeşliği bitiriyor hem de Bayram boyunca vatandaşlara ulaşım konusunda birçok kolaylık sağlıyor. Üçyol - Üçkuyular metro hattı inşaatı nedeniyle 3.5 yıldır kapalı kalan İnönü Caddesi'nin poligon bölümünü bugün trafiğe açmaya hazırlanan Büyükşehir, yine aynı gün Buca trafiğini rahatlatmak amacıyla bir süredir inşaatını sürdürdüğü Uçan Yol'un Gürçeşme Caddesi ile Yeşildere yolu bağlantısını da araç trafiğine açıyor. Böylece özellikle Eşrefpaşa Yağhaneler'de, Buca ilçesine giriş ve çıkışlarda akşam ve sabah saatlerinde yaşanan trafik karmaşası, açılan köprülü kavşakla son bulacak. Yeni açılacak olan yol, Şirinyer Menderes Caddesi'nin de bir alternatifi olarak hizmet verecek. Yol sayesinde Gürçeşme'den gelen ve Hatay, Karabağlar, Konak yönüne giden araç sürücüleri su kemerlerinin bulunduğu Mehmet Akif Caddesi'ni kullanmadan direkt olarak Uçan Yol Köprülü Kavşağı sayesinde Yeşildere yoluna inebilecek. Yeni yol trafik akışını hızlandıracağı için araç sürücüleri yakıt ve zamandan da tasarruf sağlamış olacak.

TASARRUF SAĞLAYACAK

Büyükşehir Belediyesi'nin İzmirliler'e bir müjdesi de Üçkuyular'da olacak. Metro inşaatı nedeniyle 2 yılı aşkın süredir kapalı olan Fahrettin Altay Meydanı'ndan Oyak Sitesi'ne bağlantıyı sağlayan Mehmetçik Bulvarı'nın Oyak Sitesi'ne gidiş şeridi, yine bugün hizmete açılacak. Özellikle sabah ve akşam saatlerinde bölgeye giriş ve çıkışlarda yaşanan trafik karmaşası yeniden hizmete açılacak yolla birlikte ortadan kalkacak.

BAYRAM DÜZENLEMESİ
Kurban Bayramı'nda toplu ulaşım araçlarında yüzde 50 indirim yapan ve sefer sayısını artıran İzmir Büyükşehir Belediyesi, bayram süresince 24 saat hizmet verecek. Belediye, hafta sonları ile birlikte 9 güne uzayan Kurban Bayramı tatili nedeniyle ulaşım, zabıta, mezarlıklar, su-kanal şikayetleri ve kesim alanlarının düzenlemesi gibi konularda tüm önlemlerini aldı. Bayram tatili süresince hizmet verecek olan belediye birimleri, vatandaşların sıkıntı yaşamaması için 24 saat çalışacak. Otobüs, vapur ve metro seferlerinde Kurban Bayramı için düzenlemeye giden Büyükşehir Belediyesi, Bayram'da toplu taşıma araçlarında yüzde 50 indirim uygulayacak. Kabristan ve otogar bağlantılı seferlerini takviye eden Büyükşehir Belediyesi'nin yüzde 50 bayram indiriminden, 'Kentkart' kullanan tüm vatandaşlar faydalanacak. Havaalanı seferi yapan otobüsler, yerleşke tarifesi ile "Baykuş" seferler ve 3-5'lik kartlar ise yüzde 50'lik indirimden yararlanamayacak. İzmir Büyükşehir Belediyesi, metropol genelindeki 246 adet mezarlıkta bakım ve temizlik çalışmalarını tamamlayarak ziyarete hazır hale getirdi. Yoğun ziyaretin olacağı mezarlıklarda su sıkıntısı yaşanmaması amacıyla temin edilen 18 adet arazöz, ziyaretin yoğun olduğu mezarlıklarda hazır bulundurulacak.

EK SEFER YAPILACAK
İzmir Büyükşehir Belediyesi ESHOT Genel Müdürlüğü, Katip Çelebi Üniversitesi öğrencilerinin kampüs ulaşımına ilişkin şikayetleri üzerine yeni bir düzenlemeye gitti. Kampüs alanına ulaşım sağlayan otobüslerin, Kurban Bayramı tatilinin ardından daha sık sefer yapmaya başlayacağı bildirildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yol çilesi bitiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN