"En genç profesör" Buca'da aday adayı

CHP'nin Buca Belediyesi Başkan aday adayı Zekiye Seda Sönmez, "Sesleri duyulmayan kadınlara şahsen ulaşıp yönetime katılmasını sağlayacağım"dedi

Giriş Tarihi: 17.10.2013
Buca Belediyesi Meclis Üyesi, siyaset ve kamu yönetimi bilimi uzmanı CHP Buca Belediye Başkan aday adayı Zekiye Seda Sönmez CHP'nin sesi, üniversite öğrencilerinin ayak sesi ve kadınların siyasetteki temsilcisi olmaya geleceğini söyledi. 30 yaşındaki Sönmez, akademik kariyerini büyük bir başarı ile devam ettirirken, doktora düzeyinde çalışmalarını sürdürüyor. Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü'nü bitiren Sönmez, ardından aynı okulda ve aynı bölümde Siyaset ve Sosyal Bilimler ana bilim dalında yüksek lisansını yaptı. Tezini, "Hemşehri Dernekleri'nin Yerel Siyaset Üzerine Etkisi, Buca'da 2004-2009 Yerel Seçimleri'nin Karşılaştırmalı Analizi" olarak hazırladı. Bu tezini makaleleştirilmesi sonucu Dokuz Eylül Üniversitesi ile denkliği bulunan Rusya Eğitim Bakanlığı Devlet Federal Üniversitesi'nden Yabancı Tarihi ve Kamu Yönetimi bölümü tarafından profesörlük unvanı ile taçlandırıldı.

BUCA'DA İNSANA ÖNCELİK

40 binden fazla üniversite öğrencisinin barındığı Buca'nın hem öğrencisi, hem hemşerisi ve en önemlisi de partisinin bir neferi, kadın ve gençliğin sesi olmaya aday olduğunu belirten Zekiye Seda Sönmez "Yönetim politikasının çalınmayan kapı, ulaşılmayan kimse kalmasın' sloganıyla din, dil, ırk, cinsiyet ayrımı gözetmeksizin Buca halkına hizmet edeceğim. Buca halkının her kesiminin özellikle kendi görüş ve düşünceleri sorulmayan, erkek hegemonyası altında ezilen ve sesleri duyulmayan her yaştan kadınlarımıza şahsen ulaşarak Buca yönetimine katılmalarını sağlayacağım" dedi. Sönmez, "Her şehrin belli bir tarihi geçmişi ve kültürel dokusu vardır. Şehirlerin kuruluşu ve oluşumda farklı disiplinler etkili olur. Şehrin gelişiminde ülkenin yönetim şekli, yaşam tarzı, inanışlar ve yönlendirmeler de önemli etkenlerdir. Bu kente vefa borcumu ödemek için kadınlara ve gençlere istihdam olanağı sağlamak için gençliğin ve kadınların siyasetteki sesi olmak için, Her türlü ayrımcılığı reddedip insana öncelik veren hizmet anlayışını getirmek için adayım" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"En genç profesör" Buca'da aday adayı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN