Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"İzmir'in gerdanlığını Binali Yıldırım takıyor"

İTO Başkanı Ekrem Demirtaş, Bostanlı-İnciraltı Körfez Geçiş Projesi'nde Ulaştırma ve Haberleşme Bakanı'nın katkılarıyla önemli yol alındığı söyledi

Giriş Tarihi: 17.10.2013
İzmir Ticaret Odası Başkanı Ekrem Demirtaş, kentin çehresini değiştirecek olan "Tüp Geçit, Yapay Ada ve Asma Köprüden Oluşan Bostanlıİnciraltı Körfez Geçiş Projesi"nin ayrıntılarının belli olmaya başladığını açıkladı. Demirtaş, projede büyük yol alındığını belirterek, "İzmir'in gerdanlığını Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım takıyor. Kentin çehresini değiştirecek bu proje en büyük hayallerimizden birisiydi. İzmir plajına kavuşuyor" dedi. 2000'li yıllardan sonra Büyük Kanal projesinin devreye girmesi ile birlikte denizin temizlenmeye ve İzmirliler'in de denizi hatırlamaya başladığını belirten Başkan Demirtaş, İzmir Büyükşehir Belediyesi körfezin temizlenme süreci için önemli çalışmalara imza attığını söyledi.

HAYALLER GERÇEKLEŞİYOR

Demirtaş, "Bu süreçte EXPO 2015 adaylığımızın gündeme gelmesiyle birlikte odamız da 2007 yılında Körfez geçişi, EXPO Adası ve plajları projesi üretmişti" dedi. Hazırladıkları projeye göre İnciraltı ve Çiğli arasındaki 6 kilometrelik mesafenin tünel ve viyadüklerle bağlandığını hatırlatan Demirtaş, "Bu arada proje salt bir ulaşım projesi değil. Bakanlığımızın da bu projeyi yapay ada ile birlikte rekreatif amaçlı zenginleştireceğini düşünüyoruz. İzmir'in gerdanlığını taktığı için Bakanımız Binali Yıldırım'a bir kez daha teşekkür ediyoruz. Hayallerimizi bir bir gerçek kılıyor" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"İzmir'in gerdanlığını Binali Yıldırım takıyor"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN