Başarının öyküsünü anlattı

Giriş Tarihi: 23.10.2013

Denizli Çocuk Meclisi'nde başkanlık yapan SBS Denizli birincisi Çağrı Şataflı, Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi'ni kazanarak azimle nasıl başarıya ulaşılacağını gösterdi

Denizli Belediyesi Çocuk Meclisi'nde 2007-2008 döneminde Başkanlık yapan Çağrı Şataflı (19), SBS'de Denizli birincisi olmasının ardından, aradan geçen 3 yılda bu kez de Ankara Üniversitesi (AÜ) Tıp Fakültesi'ni kazanıp, azimle nasıl başarıya ulaşılacağını çocuklara ve gençlere kanıtladı. Bir dönemin Çocuk Meclisi Başkanı Çağrı Şataflı, başarısından tüm çocukların ve gençlerin fayda sağlaması için hedefe ulaşmada uyguladığı yöntemi paylaştı. Başarısında gerek Çocuk Meclisi ve gerekse Gençlik Meclisi'nin büyük katkısı olduğunu ifade eden Şataflı, kardeşi Arda'nın (9) da en az kendisi kadar başarıya ulaşması için çalışıyor. Şataflı minik kardeşi Arda'yı belediyeye gelerek Çocuk Meclisi'ne yazdırdı. Ardından Denizli Belediye Başkan Yardımcısı ve Kent Konseyi Başkanı Şamil Çınar'ı ziyaret etti. Başkan Yardımcısı Çınar, Şataflı'nın başarısından duyduğu memnuniyeti dile getirerek, 'Henüz 5 yıl önce küçük bir çocuktu ama bugün başarılarıyla tüm öğrencilere örnek oldu. Ben kendisini yürekten kutluyorum' dedi.

"HAYATIM DÜZENE GİRDİ"
Henüz küçük bir çocukken Çocuk Meclisi'ne girmesinin doğru bir karar olduğunu belirten Şataflı başarısının sırrını şöyle anlattı: "5'inci sınıftayken meclise girdim. İki yıl başkan yardımcılığı yaptım. Üçüncü seçimlerde başkan oldum. 2 yıl bu görevi yürüttüm. 2009'da SBS'ye girdim ve 496 puan alarak Denizli birincisi oldum. Servergazi Fen Lisesi'ni kazandım. Liseye geçince çalışmalarımı Gençlik Meclisi çatısı altında sürdürdüm. Çok aşırı olmamak kaydıyla sistemli çalışarak sonuca ulaştım. Bunda ailemin desteği büyüktür."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başarının öyküsünü anlattı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN