Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yakışır Izmir'e

Giriş Tarihi: 23.10.2013

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Göztepe ve Karşıyaka'ya yapılacak statların işini TOKİ'ye verdi. İZVAK Başkanı Tuğrul Yemişçi, "Yıl sonuna kadar ihaleler yapılacak" dedi

İzmir'e yapılacak statlarda sona doğru geliniyor. İzmir Gücü Spor Vakfı Başkanı Tuğrul Yemişçi, Göztepe ve Karşıyaka'ya yapılacak tesislerle ilgili önemli açıklamalar yaptı. Kulüp temsilcileri ve mimarların statların detay projelerini ayrıntılı görüştüğünü, TOKİ'nin bu konuda kapsamlı bir dosya hazırladığını söyleyen Başkan Yemişçi, "Ankara'dan son aldığımız net bilgi, Spor Bakanlığı tarafından İzmir'e yapılacak statlar işinin tamamen TOKİ'ye verildiği, TOKİ'nin ise statların yapımı için en geç bu yıl sonuna kadar ihaleye çıkıp, işi başlatabileceği yönünde. Yani ok yaydan çıkmıştı. İki aylık sürede her şey daha da netleşecek. Yaşanan gelişmelerin takipçisiyiz" dedi.

ISRARLA TAKİPTEYİZ
İzmir'de halen tüm iyi niyetli çabalara rağmen stat, salon ve futbol altyapı tesisleri eksikliğinin sürdüğünü, kulüp ve taraftarların yıllardır bu konuda hep ihmal edildiğinin de altını çizen Yemişçi, İZVAK olarak sorunların çözümü için yoğun olarak çalıştıklarını belirtti. Yemişçi, Ankara'dan alınan sözlerin yerine getirilmesi için her türlü girişimi kulüp başkanlarıyla birlikte ısrarla yaptıklarını, yapmayı da sürdüreceklerini ifade etti. Göztepe'de, Gürsel Aksel Stadı'nın bulunduğu bölgeye, Karşıyaka'da ise Yalı'daki kulüp binasının arkasına yapılması düşünülen statlar, 15'er bin kişilik olarak planlanıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yakışır Izmir'e
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN