Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Son vİraja gİrdİk

Giriş Tarihi: 27.10.2013

İzmir'in, EXPO adaylığında çok iyi bir çalışma yaptığını belirten Bakan Çelik, "Son ödevlerimizi yerine getireceğiz. Artık maraton bitti, son 100 metreyi koşuyoruz" dedi

Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, dün İzmir'de çeşitli temaslarda bulundu. İlk olarak Mövenpick Otel'de turizm sektörü temsilcileri ile buluşan Bakan Çelik, daha sonra İzmir Valilik binasında İzmir Valisi Mustafa Toprak ile kısa bir görüşme yaptı. Ardından da Alsancak'taki EXPO binasında yarım saatlik bir toplantı yapan Bakan Çelik, EXPO adaylık çalışmaları hakkında konuştu. Yapılan hazırlıklarla organizasyonun İzmir'in hakkı olduğu belirten Bakan Çelik, "İzmir bu organizasyona hazırdır. Hemen her bakanlık, işdünyası, İzmir'deki EXPO merkezi, uzun süreli bu işi takip ediyor. Cumhurbaşkanımız, Başkanımız, bakanlarımız düzeyinde kuvvetli bir destek veriliyor. Bugün teknik olarak şimdiye kadar gelinen süreci gözden geçirdik. Bundan sonra oy kullanacak ülkelerle teması artırmak, iletişimi yoğunlaştırmak şeklinde olacak. Biz, EXPO konusunda karar verici merceğin Kültür ve Turizm Bakanı olduğu ülkelere daha bir yoğunlaşacağım" diye konuştu. EXPO ile ilgili son ödevlerini tamamladıklarını ifade eden Çelik, "Şimdi dersimizi çalışmaya başlayacağız. Oylamada en güçlü bir şekilde temsil edileceğiz. Delegeler tarafından en yüksek katılımın sağlanması için çalışıyoruz. İzmir'in hazır ve hakkı olduğu konusunda bir şüphe yok. Maraton bitti, son 100 metre koşusuna giriyoruz. Son dönemece girdik. Final İzmir'in olması için hep birlikte gayret edeceğiz" diye konuştu.

"MÜZEYİ DE GEZDİ"
Bakan Çelik daha sonra 1. Kordon'daki Atatürk Müzesi'ni ziyaret etti. Müze ile ilgili basında çıkan yazı ve yorumların gerçekle ilgisinin olmadığını belirtti, "Burası ihmal edilmiş değil. Atatürk'ün hatırasına her yerde sahip çıkıyoruz. Daha güzel bir biçimde İzmir'e kazandırılacak. Kapsamlı bir restorasyon yapacağız. Kasım ayındaki ihalenin ardından bir yıl içerisinde gerçekleştirilmiş olacak" dedi. Bakan Çelik daha sonra AK Parti İl Binası'nı ziyaret etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Son vİraja gİrdİk
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN