Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Germencik'te asfalt seferberliği devam ediyor

Germencik Belediye Başkanı Dr. Yavaşoğlu: Hizmet yolunda durmadan çalışıyoruz.

Giriş Tarihi: 1.11.2013 11:24
Germencik Belediye Başkanı Dr. Ahmet Yavaşoğlu, ilçe genelindeki yollarda asfaltlama çalışmalarının tüm hızıyla devam ettiğini belirtti.
Germencik genelinde devam eden yol yapım çalışmaları hakkında bilgiler veren Başkan Ahmet Yavaşoğlu, 'Göreve geldiğim günden itibaren hiç durmadan hizmet için çalışarak söz verdiğim projelerimizi hayata geçirirken bir taraftan Germencik için devrim niteliğinde yeni projeler hazırlıyor, bir taraftan da bitmek üzere olan kanalizasyon alt yapı çalışmalarından dolayı bozulan yollara ekiplerimizle 4 koldan taş döşeme ve asfaltlama çalışmaları gerçekleştiriyoruz' diye konuştu.

Biten ve devam eden çalışmalara da değinen Belediye Başkanı Dr. Ahmet Yavaşoğlu, 'Batı Kurtuluş Caddesinde 749 bin metrekare, Çam Sokak ve Huzur Sokakta bin 419 metrekare, Kurtuluş Caddesi, Çağlayan Sokak ve Kurtuluş Küçük Sanayi Bölgesi Sokakta 5 bin 305,26 metrekare, Bahçıvanlık Sokak, Mezbaha Caddesi, Sevimli Sokak ve Tariş Caddesinde 8 bin 539,80 metrekare olmak üzere toplamda 16 bin metrekare asfalt yapımı gerçekleştirdik. Kanalizasyon çalışmalarının bitmek üzere olduğu ilçemizde çalışmalardan dolayı bozulan cadde ve sokaklarımızın yollarını 4 koldan ekiplerimizle taş döşeyerek yeni yollar yapıyoruz.

Bugüne kadar yaklaşık 600 bin metrekare yol yapımı gerçekleştirdik. Bazı yollarımıza yeni taş döşemesi gerçekleştirirken bazı yollarımıza da eski taş döşüyoruz. Bunun sebebi de Aydem tarafından elektrik hatlarının yer altına alınmadığındandır. Çünkü elektrik hatları yer altına alınırken bu yollar tekrar bozulacak ve yeniden yapılacak. Bizde bu sebeple maliyetleri düşünerek bu sokaklarımızda Aydem elektrik hatlarını yer altına alınıncaya kadar geçici olarak bazı yollarımıza eski taş döşemesi gerçekleştiriyoruz. Zamanla ilçemizin tüm cadde ve sokaklarındaki yollarımız şehir merkezinde gerçekleştirdiğimiz gibi nizami bir şekilde yeni ve modern yollar haline gelecek. Şu anda 7 Eylül Mahallesi ve Park Mahallesinin ara sokaklarında yol yapım çalışmalarımız devam ediyor' dedi.

'HEDEFLERİMİZİ 45 BİN NÜFUSA GÖRE YAPIYORUZ'
Önümüzdeki günlerde de İstasyon Mahallesinin ara sokaklarında yol yapım çalışmalarına başlayacaklarını söyleyen Başkan Yavaşoğlu, sözlerine şöyle devam etti: 'İlçemiz Germencik her zaman daha iyiyi ve daha güzelini hak ediyor. 1914 yılında Belediye olan ve önümüzdeki yıl 100. Yılını kutlayacağımız ilçemizde sosyal belediyecilik mantığıyla 3 beldemize ve 27 köyümüze hitap edecek 45 bin nüfusa göre düşündüğümüz ve gerçekleştirmek istediğimiz projelerimizin başında çok amaçlı bir kültür sarayı yer alıyor. İçinde tiyatro salonu, konferans salonu, nikah salonu, resim ve müzik kursları için derslikleri olan önünde çay bahçesi ve yüzme havuzu bulunan çok amaçlı bir kültür sarayı projemiz var.

Daha sonra bakıma muhtaç yaşlı insanlarımız için kapsamlı bir bakım evi projemiz var. Bunların yanında ilçemiz sokaklarında kurulan semt pazarını kapsayacak büyük kapalı bir pazar yeri ile trafik karmaşasına çözüm niteliğinde kapalı otopark yapımı projemiz var. Ayrıca tüm birimlerin içinde olduğu ilçemize yakışır düzenli ve modern yeni bir belediye hizmet binası da projelerimiz arasında yer alıyor. Amacımız yeni ve modern bir Germencik inşa ederek örnek bir ilçe haline getirmektir'

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Germencik'te asfalt seferberliği devam ediyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN