Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Manisa'ya hizmet yağdırırım

AK Parti'den Manisa Büyükşehir Başkanlığı'na aday adayı olan Serhat Orhan iddialı konuştu: Turgutlu'daki başarılarımı Manisa'da daha da büyüteceğim

Giriş Tarihi: 1.11.2013
Başkan Orhan, önceki gün adaylık başvurusunu AK Parti Manisa İl Teşkilatına verdikten sonra, "Hizmet sevdamızı, Manisa sevdamızı, Türkiye sevdamızı perçinlemekiçin göreve talibim" dedi. Manisa ile "AK Belediyeciliği" tanıştırmak üzere aday adayı olduğunu kaydeden Orhan, gerçekleştirdiği yatırımların bütün kesimlerden takdir gördüğünü söyledi, açıklamalarında şu görüşlere yer verdi: "Bu başarılar ve getirdiği takdirler, bana daha kaliteli hizmetler sunabilme cesareti kazandırdı. 2004 yılında başladığım, 2009 yılında parti ve halkımızın tekrar teveccühüyle devam ettiğim hizmet maratonunda hükümetimizin de desteği ile birçok büyük projeye imza attık.

"AVANTAJI KULANAMADI"
Turgutlu'da ekibimle 10 yılda yaptıklarımla Manisa'da yapılanları karşılaştırırsak, büyük fark atarız. Devlet, belediye ve hayırsever üçlemesiyle sağlık, eğitim ve sosyal alanlarda yaptığımız yatırımlar Türkiye'ye örnek oldu. Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Turgutlu'ya 3 yılda iki kez geldi. Hizmetleri açmaya değer buldu. 2009'da verdiği talimatı 2012 yılında yerine getirdik ve ilçemizi hastaneye, okullara kavuşturduk." İki dönemdir yaptığı Belediye Başkanlığı sırasındaki yatırımlarıyla Manisa'ya yapılan yatırımların kıyaslandığında Turgutlu'nun üstünlüğünün daha net farkedileceğini kaydeden Orhan, sözlerini şöyle sürdürdü: "Bırakın 10 yılı, 5 yılı bile karşılaştırdığımızda, Manisa ile aramızdaki fark daha da büyük. Manisa, vilayet olmanın avantajlarını kullanacak bir yönetime sahip olamadığı için, hizmet de gelmemiş. Kaç hastane, kaç okul yapıldı bu sürede? Biz sadece son 5 yılda 10 okul ve hastane yaptık. Bunun için bizzat çalıştık. Ankara'dan bakan, bürokrat düzeyinde konunun ısrarla takipçisi olduk. Partim adaylığımı uygun bulur, halk da destek verir de seçilirsem hizmet yağdırmaya, Turgutlu'daki başarımı perçinlemeye kararlıyım."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Manisa'ya hizmet yağdırırım
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN