Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ege Üniversitesi bir ilki yaşayacak

Prof. Dr. Fatih Şendağ, 14 Kasım'da kadın hastanın göbek deliğinden rahmini alacak. Ameliyat Washington'da toplanılan "Dünya Jinekolojik Endoskopi Kongresi"nden de canlı olarak izlenecek

Giriş Tarihi: 4.11.2013
Ege Üniversitesi 14 Kasım'da saat 16.00'da tıp dünyasının gözleri üzerinde olan merkez olacak. Dünyada ilk defa robotik cerrahi yöntemiyle bir kadın hastanın göbek deliğinden rahmi alınacak. Kadın Doğum Anabilim Dalından Prof. Dr. Fatih Şendağ'ın yapacağı operasyon, ABD Washington'da toplanan dünyanın en büyük "Dünya Jinekolojik Endeskopi Kongresi"nde 5 bin jinekolog tarafından anında izlenecek. Şendağ, "Yapılacak operasyon Türkiye adına gurur verici bir durum" dedi.

BÜYÜK HEYECAN

Türkiye'de ilk defa laproskopide sanal gerçeklik eğitimini başlatan ve halen de ilk olma özelliğiyle bu eğitimleri sürdüren Ege Üniversitesi 10-14 Kasım'da Amerikada 5 bin jinekologun katıldığı alanındaki en büyük kongrede dünyanın gözleri üzerinde olduğu merkezde olacak. Ege Üniversitesi'nde robotik cerrahi yöntemini ilk kullananlardan olan Prof.Dr.Fatih Şendağ; Ege Üniversitesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı Öğretim Üyeliği dışında, Türk Jinekolojik Endoskopi Derneği Başkanlığı, Türk Jinekolojik ve Obstetrik Derneği İzmir Şube Başkanlığı, Türk Üreme Sağlığı ve İnfertilite Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği, Orta Doğu Jinekolojik Endoskopi Derneği Bilimsel Kurul Sekreterliği, Avrupa Jinekolojik Endoskopi Derneği Bilimsel Kurul Üyeliği ve Amerika Jinekolojik Endoskopi Derneği Danışma Kurulu Üyeliği de yapıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ege Üniversitesi bir ilki yaşayacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN