İzmirgaz, 6 günde doğalgaz bağlıyor

Giriş Tarihi: 5.11.2013
İzmirgaz, yılın son çeyreğinde artan yoğun doğalgaz geçişleri nedeniyle yaşanabilecek sorunlarla ilgili tüketicilerini uyardı. Kurallara uyulması halinde, kısa sürede işlemlerin tamamlanarak doğalgaz kullanımına geçilebileceğin belirtildiği İzmirgaz açıklamasında abone olmak isteyenlerin şu hususlara dikkat etmeleri istendi:
Tesisat dönüşümü için seçilen firma mutlaka İzmirgaz'dan yetkili olmalı.
İç tesisat firmalarınca bilgisayar ortamında gönderilen projelerde eksiklik varsa giderilir, düzeltilmek üzere firmalara geri gönderilir. Eksiklik yoksa proje 2 gün içinde kabul edilir.
Bu sürede abonelik sözleşmesi imzalanarak güvence bedeli yatırılabilir. Başvurusu yapılan abonelerin gaz açma işlemi en geç 6 iş gününde yapılır.
Konutlarda tesisat işlemlerinin tamamlanmış olması doğalgaz kullanımı için yeterli olmaz. Kullanım için sözleşme yapılan firmanın ve abonenin, imalat ve abonelik işlemleriyle ilgili yükümlülüklerini eksiksiz ve zamanında yerine getirmesi gerekir. Açıklamada ayrıca, tüm süreçlerin www.izmirgaz. com.tr kurumsal web sitesinde online işlemler bölümünde abone referans numarası yazılarak takip edilebileceği de belirtildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İzmirgaz, 6 günde doğalgaz bağlıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN