Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Benzinlik satan hiç konuşmasın

Giriş Tarihi: 7.11.2013

AK Parti İzmir Milletvekili İlknur Denizli, Karayolları'na ait arazinin satış sürecine karşı çıkan CHP çevrelerinin kendisi ile ilgili eleştirilerini anlayamadığını söyledi

İzmir'in Balçova ve Mavişehir gibi semtlerinde verdikleri ruhsat ve yaptıkları imar tadilatlarıyla bölgeyi adeta AVM tarlası haline getirenlerin CHP'li belediyeler olduğunu ifade eden Ak Parti İzmir Milletvekili İlknur Denizli, "İzmir'de yapılan bu kadar AVM'ye kimin izin verdiğini bu halk iyi bilmeli" dedi. İzmir'i AVM tarlası haline CHP'li belediyelerin getirdiğini belirten Denizli şöyle konuştu: "Vicdan sahibi herkese soruyorum. İzmir'de hangi parti şehircilik ilkelerini ayaklar altına alarak Balçova'yı 1 kilometre boyunca adeta AVM tarlası haline getirmiş, trafiği felç eden imar düzenlemelerini yapmıştır. Bu imarlar, plan tadilatları hangi partinin meclis çoğunluğuna sahip olduğu belediyelerden çıkmıştır. Bu AVM'lerin inşaat ruhsatını ben mi verdim, AK Parti'li belediyeler mi verdi. Mavişehir'i Balçova'yı AVM'ler için cennet, İzmirliler için trafik cehennemi haline getirilenler CHP'li belediyeler değil mi? Mavişehir'de bir alışveriş merkezinin açık hava otoparkının bir beton yığınına dönüşmesine onay CHP'li Büyükşehir Belediyesi'nin meclis çoğunluğundan çıkmadı mı? CHP'li belediyeler sadece kenti AVM'lerle doldurmakla kalmayıp, AVM'cileri mutlu etmek için yeni yapılaşmaya izin verecekler. AVM'ciler mutlu olsun diye benzinlik satacaklar sonra da CHP'li belediyelerin sorumluluğunun örtmek ve AK parti'yi suçlamak için eylem yapıp AK Parti Milletvekili İlknur Denizli'ye saldıracaklar. Nerede bu yoğurdun bolluğu, nerede var böyle insafsızlık." Denizli, Karayolları arazisinin satılmasının Özelleştirme İdaresi'nin görevi olduğunu ve satışın tamamen yasal süreçlerin takip edilerek yapıldığını belirtti, şunları söyledi:

"BÜYÜKŞEHİR'E SORSUNLAR"
"Türkiye'nin her yerinde Karayolları'nın şehir içinde kalan arazileri Özelleştirme İdaresi'ne devredilmiştir. İdare bir ihale yapmış ve arazinin satış süreci başlamıştır. Ne yapılacak bu kaynakla İzmir'e ve Türkiye'nin başka bölgelerine yapılan kamu yatırımları finanse edilecek. İzmirliler, isterlerse bu kaynağın bir kısmının Bornova Aşık Veysel Rekreasyon alanında ortaya çıkan zarara gideceğini düşünüp rahatlayabilirler."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Benzinlik satan hiç konuşmasın
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN