Çınarlı, cennet gibi olacak

Konak Belediyesi, Mersinli'deki Vilayet Fidanlığı'nı rekreasyon alanına dönüştürmek için çalışma başlattı. Çınarlı, İzmirliler'in yeni buluşma mekanı olacak

Giriş Tarihi: 7.11.2013
Konak Belediyesi kent merkezinde son kalan boş alanları da yeşil alana dönüştürüp kente kazandırmak için yürüttüğü çalışmalara bir yenisini ekledi. Mersinli'de, Çınarlı Endüstri Meslek Lisesi'nin karşısında daha önce Tarım İl Müdürlüğü tarafından kullanılan eski Vilayet Fidanlığı'nı rekreasyon alanına dönüştürmek için çalışma başlatan Konak Belediyesi, bölgede 14 bin 500 metrekarelik oksijen deposu oluşturacak. Çınarlı Rekreasyon Alanı'nda İzmirliler'in hasret kaldığı gezi alanı oluşturulacak. Yaklaşık 14 bin 500 metrekarelik alanda, dev akvaryumlar da yer alacak. İzmirliler sıcak akşamlarda serinleyebilecekleri içinde yüzlerce bitki çeşidi barındıran Çınarlı rekreasyon alanında doğayla iç içe bir gün geçirmenin keyfini yaşayacak. Şehrin karmaşasından uzakta adeta tropikal bir ortamın yaşanacağı alan, İzmirliler'in yeni buluşma mekanı olacak.

ENGELLİLER UNUTULMADI

Proje kapsamında engelli vatandaşların da rahatlıkla kullanabileceği şekilde düzenlenen yürüyüş yolları, çocuk oyun alanları, kafeterya, lokanta, 386 kişilik amfitiyatro, otopark, seyir kulesi, biyolojik gölet de alandaki yerini alacak. 15 dönüm yüzölçümüyle kente nefes aldıracak bir merkeze dönüşecek arazideki çalışmalar bittiğinde İzmir yepyeni bir yeşil alana kavuşacak. Her yaş grubundan insanın ailesiyle birlikte güzel vakit geçirebileceği, sosyal etkinliklere katılabileceği, modern aydınlatma donatılarıyla, kamera-güvenlik sistemi ile Çınarlı Rekreasyon Alanı, 24 saat yaşayan bir dünya olacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çınarlı, cennet gibi olacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN