Madalya avcıları

TÜBİTAK'ın Ankara'da yapacağı 21. Bilim Olimpiyatları'nda İzmir'deki 7 okuldan 68 öğrenci yer alacak. Bunlardan 49'u Türkiye genelinde en çok madalya kazanan Yamanlar Koleji'nden

Giriş Tarihi: 7.11.2013
Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) tarafından düzenlenen 21. Ulusal Bilim Olimpiyatları 23 ve 24 Kasım günlerinde Ankara'da yapılacak. Olimpiyatlarda İzmir'i Yamanlar Koleji 49, İzmir Fen Lisesi 12, Türk Koleji 2, Fatih Koleji 2, Amerikan Koleji 1, Özel Ege Lisesi 1 ve Buca Fen Lisesi 1 öğrenci ile temsil edecek. Yamanlar Koleji 49 öğrenci ile sadece İzmir'den değil, Türkiye genelinden de en çok öğrenci ile yarışacak okul oldu. Bilim Olimpiyatları'na Mayıs ayında yapılan ve Türkiye'nin 18 bin seçkin öğrencisinin yarıştığı birinci aşama sınavlarını geçen 347 öğrenci katılıyor. Yarışmalar matematik, fizik, kimya, biyoloji, bilgisayar ve ortaokul matematik dallarında yapılıyor. İki gün sürecek etkinlikte madalya alan öğrenciler, 2014 yılında yapılacak Dünya Bilim Olimpiyatlarında ülkemizi temsil edecek olan Bilim Milli Takımlarının iskeletini oluşturacak.

ÖDÜL TERENİ BAKANLIKTA
Ödül töreni ise 27 Kasım Çarşamba günü Milli Eğitim Bakanlığı Şura Salonu'nda düzenlenecek. Başarılı öğrenciler ödüllerini Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı ve TÜBİTAK başkanı Prof. Dr. Yücel Altunbaşak'tan alacak. Rekor sayıda öğrenci ile 21.Ulusal Bilim Olimpiyatları finalinde İzmir'i temsil edecek Yamanlar Eğitim Kurumlarının Genel Müdürü Sebahattin Kasap "Bilim Olimpiyatlarının marka okuluyuz. Okulumuz bugüne kadar Uluslararası Bilim Olimpiyatlarında 209 madalya ile ülkemize en çok madalya kazandıran okuldur. Ülkemizi ve İzmir'i gururla temsil ediyoruz"dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Madalya avcıları
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN