Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Denizli, yalnız değil

AK Parti İzmir Milletvekili İlknur Denizli'nin, "Kenti, AVM tarlası haline getirenlerin konuşmaya hiç hakkı yok" açıklamasına, Ali Aşlık ve Aydın Şengül de destek verdi

AK Parti İzmir Milletvekili İlknur Denizli, karayollarına ait arazinin satış süreciyle ilgili kendisini eleştirenler için, "Kenti AVM tarlası haline getirenlerin konuşmaya hakkı yok. Süreç tamamen yasal" açıklamasına, AK Parti İzmir milletvekilleri Ali Aşlık ve Aydın Şengül'den destek geldi. AVM tartışması ile ilgili konuşan AK Parti İzmir Milletvekili Ali Aşlık, "CHP'liler, partililik edebiyatı yaparlar ama güreşi zenginlerle tutar. Fakirin yeri olunca imara açmazlar. Zenginin yeri olunca istedikleri kadar kat verirler. İnciraltı'nda birçok insana yardımcı olmadılar ama ana yolu alışveriş merkezlerine açtılar. Burayı bütün İzmir kamuoyu biliyor. Şimdi devletin arazilerini özelleştirme çerçevesinde satmamız, bizim birilerine peşkeş çektiğimiz anlamına gelmez" dedi.

"CHP, İŞ YAPARAK ELEŞTİRSİN"
Devletin arazilerinin ihaleyle satıldığını söyleyen Aşlık, bunun bir hükümet politikası olduğunu belirtti, herşeyin yasalara uygun yapıldığını vurguladı. Devletin arazilerinin rantabıl kullanılacak şekilde ve devletin kasasına gelir getirecek şekilde satıldığını ifade eden Aşlık şöyle devam etti: "Biz bu paraları çarçur etmiyoruz. Vatandaşlara yol, su, elektrik olarak geri dönüyor netice itibariyle. Otobanlar yapıyoruz. Alt geçitler yapıyoruz. Metro yapıyoruz. Kıtaları birleştirdik. Bunların hepsi devletin imkanlarını rantabıl kullanmak ile alakalı şeyler. Bizden öncekileri bunları niye yapmadı? Marmaray 153 yıllık bir hikaye. Bu imkanlarla alakalı. Abdulhamit Han iktidarda kalmış olsaydı, bunu hayata geçirebilirdi. Adnan Menderes görevden alınmasaydı bunu yapabilirdi. Turgut Özal da daha fazla iktidarda kalsaydı bunu gerçekleştirebilirdi. Bizim dünyaya bakış açımız bu. Devlet imkanlarını en iyi şekilde vatandaşa sunuyoruz. CHP bunu hep yapıyor. CHP bizi iş yaparak eleştirsin. Biz de onları yanlış ve doğrularını eleştirelim. Fakat CHP İzmir'de hiçbir şey yapmıyor."

"GÜNAHLARINI KAPATIYORLAR"
AK Parti İzmir Milletvekili Aydın Şengül ise, karayolları arazisinin devletin mülkiyetinde olan bir yer olduğunu ve orada herkesin hakkı olduğunu belirtti, "Yapılan incelemeler ışığında o arazi açık, şeffaf bir şekilde satıldı. Oradan gelecek gelirlerde yine vatandaşın lehine, yol, tünel gibi yatırımlarda kullanılacak. Sürekli olarak ağaçlar kesilecek diyerek, oradan 'Gezi' çıkarmaya çalışmak ne kadar aciziyet içerisinde kaldıklarını gösteriyor. O arazinin çevresindeki yerlere daha fazla imar yoğunluğu verilirken, devletin olunca neden verilmiyor? Bölgede 40-50 bin metrekarelik yeşil alan kamuya terk edilecek. Konak Belediyesi'ni de tebrik ediyorum. Bildiğim kadarıyla Türkiye'nin en pahalı yeşil alanını sattılar. Satılan benzin istasyonu yeşil alan olacaksa ve öyle kullanılacaksa tebrik ediyorum. İkide bir AVM'leri gündeme getirirken, kentteki tüm AVM'lere ruhsatların CHP'li belediyeler tarafından verildiğinin de bilinmesi gerekiyor. Kendi günahlarını kapatmak için bunu öne sürüyorlar" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Denizli, yalnız değil
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN