"İzmir mülteciyi de kendisine benzetir"

CHP Konak Belediye Başkan aday adayı Hüseyin Mutlu Akpınar, "Suriyeli mülteciler İzmir'e başka amaçla getiriliyorsa boşuna. Çünkü İzmir, gelenleri de mutlaka kendisine benzetir" dedi

Giriş Tarihi: 8.11.2013
CHP'den Konak Belediye Başkan aday adayı Hüseyin Mutlu Akpınar, İzmir'in kanayan yarası haline gelen Suriyeli mülteci sorunu için, "Bu insanlar İzmir'e başka bir amaçla getiriliyorsa boşuna uğraşmasınlar. Çünkü İzmir, geleni de kendisine benzetir" dedi. Büyükşehir Belediyesi'nce düzenlenen Basmane Günleri'nde, "Sosyal hizmetlerin yeterliliği, göçler ve mülteci sorunları, barınma mekânlarının iyileştirilmesi' konulu panelde konuşan Akpınar, Basmane'nin, eski kent dokusunun, eski İzmir evlerinin ve o evlerdeki yaşamın hala görülebildiği ender semtlerden biri olduğuna dikkat çekti. Musevi ve Türklerin iç içe yaşadığı sokakları, hanları, hamamları, çeşmeleri ile Basmane'yi gizli kalmış bir cevher olarak gördüğünü dile getiren Hüseyin Mutlu Akpınar, "Şimdi buraya Suriyeliler yerleşmiş durumda. Suriyeliler'in buraya gönderilmesi İzmir'le hesaplaşmayı sürdürmeye devam edildiğinin göstergesi. Kentin merkezi olan bu bölgede ciddi güvenlik sorunu var. Şehrin mülki amirleri korumasız o sokaklarda dolaşamaz. Buraya kimlerin geldiğini kimse bilmiyor" dedi. Akpınar şöyle konuştu: "Dünyanın neresinden olursa olsun; rengi, dili, dini, ırkı ayırmaksızın insana yapılan zulme karşıyız. Bugün Ortadoğu'da birbirine dolaşmış karmaşık bir durum var. Ne yazık ki savaş mağduru insanlar ülkelerini terk ediyor ve sığınacak yer arıyorlar. İzmir son dönemde ciddi bir dış göç aldı. Çünkü İzmir farklı bir yer. İzmir kim gelirse gelsin kendine benzetiyor. Yani İzmir'lileştiriyor."

"HAYALLERİM VAR"
Cumhuriyet Halk Partisi aday adayı Akpınar şunları söylediº "Türkiye'nin modernleşmesini şehirler üzerinden gerçekleştiren bir okulda, CHP'de yetiştim. Benim hayalim; Konaklılar'ın, İzmirliler'in hayallerini gerçekleştirmek. Konak İzmir'in ruhudur. Bu ruhun dünya ile bütünleşmesini hayal ediyorum. Konak'ın tarihsel değerlerinin dünya insanlarına ilham vereceğinden eminim. Dünya ile köprüler kuran, insani değerleri, kültürü geliştiren büyük ve güçlü bir aile hayal ediyorum. En büyük hayalim ise Basmane ve çevresindeki tarihi mirası koruyarak çocuklarımızla birlikte kültürel gezilere katılabilmektir. Bunu sağlamak icin çalışacağım."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"İzmir mülteciyi de kendisine benzetir"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN