Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Seyahat acentaları İTO'da toplandı

İzmir Ticaret Odası, turizm seyahat acentalarının karşılaştıkları sorunları masaya yatırdı. Toplantıda ülkemizin turizm hedefleri ve kruvaziyerin önemi vurgulandı

Giriş Tarihi: 9.11.2013
İzmir Ticaret Odası, 41. Turizm Seyahat Acentaları ve oto Kiralama Grubu Meslek Komitesi, İTO'da seyahat acentalarının karşı karşıya kaldıkları sorunlarla ilgili bir toplantı düzenledi. Toplantıda konuşan İTO Meclis Başkanı Rebii Akdurak, Dünya Turizm Örgütü'nün yaptığı araştırmaya göre 2020 yılında dünya genelinde 1.6 milyar turistin, 2.2 trilyon dolar para harcamasının öngörüldüğünü belirtti. Dünya genelinde de Türkiye'nin geçtiğimiz yıl turizm gelirlerini en fazla arttıran 3. ülke olduğunu vurguladı. Türkiye'nin iklimi, coğrafi yapısı ve bir çok özelliği ile turizm sektöründe önemli avanatjları bulunduğuna işaret eden Akdurak, "Ülkemizin 2023 hedefleri arasında turizm sektörü de var. Turizm sektöründe 2023 yılında ülkemizi 50 milyon turistin ziyaret etmesi hedeflenirken, 50 milyar dolarlık da turizm geliri planlanıyor. Bu hedeflere ulaşmada İzmir'in önemli bir rol üstlenmesi gerekiyor" dedi.

"KRUVAZİYER SAYISI ARTTI"
İTO'nun öncülüğünde başlatılan kruvaziyer turizminin her geçen yıl ciddi bir ivme gösterdiğini dile getiren Akdurak, "2012 yılında bir milyon 368 bin 924 kişi kruvaziyerler aracılığıyla ilimize geldi. 2013 yılının ilk 9 ayında bu rakam bir milyon 158 bin 974 oldu. Tahminimize göre yine bir milyon 300 bin turist sayısını geçeceğiz. İTO olarak turizm sektörüne ayrı bir önem gösteriyoruz" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Seyahat acentaları İTO'da toplandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN