Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bayraklı binasına 1 yıl sonra kavuşacak

Giriş Tarihi: 10.11.2013

İnşaatı yerinde inceleyen Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, 4 katı yer altında bulunan binanın toplam 12 kattan oluşacağını söyledi

Bayraklı Belediyesi hizmet binası inşaatı tüm hızıyla sürüyor. Başkan Hasan Karabağ da çalışmaları gün gün takip etmeye devam ediyor. Karabağ, deniz seviyesinden 17 metre aşağıya vinçle inerek projeyi yerinden inceledi. Karabağ, 4 katı yerin altında bulunan toplam 12 kattan oluşan hizmet binası inşaatında çalışmaları yerinde görmek için vinç yardımıyla aşağıya indi.

İZMİR'DE BİR İLK OLACAK
Deniz seviyesinden 17 metre aşağıya inilen hizmet binası inşaatında 5 sıra ankraj çalışması bitti. 6. ve 7. sıra ankraj çalışmalarına başlandı. Binanın su yalıtımı gökdelenlerde kullanılan özel malzeme ile sağlanacak. "İzmir'de ilk defa 17 metre deniz seviyesinin altında bir çalışma görüyoruz" diyerek sözlerine başlayan Başkan Karabağ, "Bu zeminin 16 ve 17. metrelerinde andezit denilen sağlam zemin bulduk. Çalışmalarımız sürüyor" dedi. Karabağ, "Hizmet binasının yer altında kalan 3 katı otopark, 1 katı depo ve arşiv olacak. Çağdaş ülkelerde otoparklar hep yer altında. Bu bölgede de yer üstü arazileri bildiğiniz gibi oldukça değerli. Bayraklı Belediyesi Hizmet Binası yer altını çok iyi kullanan, otoparkının yeterli olduğu ek istimlak ile İzmir'in en prestijli binalarından biri olacak. Zemini çok konuşulan bir bina oldu zemin iyileştirmesi bugün pratikte sona eriyor. 1 aylık bir çalışma daha var. 1 ay sonra temel atma seviyesine gelecek. Bina radye temel attıktan sonra 12 ayda biter. Başta Bayraklı halkı olmak üzere tüm vatandaşlarımız için hayırlı olsun" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bayraklı binasına 1 yıl sonra kavuşacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN