Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"Bayraklı, kentin önemli markası"

Giriş Tarihi: 12.11.2013

Bayraklı Belediye Başkanlığı aday adayları arasında ismi ön plana çıkan Erkan Özkan, AK Belediyeciliğinin ilçeyi Türkiye'de örnek, dünyada da marka haline getireceğini söyledi

AK Parti Bayraklı Belediye Başkanlığı aday adayları arasında ismi ön plana çıkan Erkan Özkan, Bayraklı'nın sıradan bir ilçe olmadığını ifade etti, "Bayraklı için İzmir'in Manhattan'ı benzetmesi yapılıyor. Bunun için büyük bir dönüşüme ihtiyaç var, burada gerek yerel yönetimle, Büyükşehirle, gerek Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile iyi bir iş birliği sağlarsanız orada başarılı olursunuz. Milletvekilleri ile işbirliğinde, muhtarlarla çok iyi diyalog içinde olması lazım. Çünkü siz oturduğunuz koltuktan hangi mahallenin ne sorunu olduğunu bilemezsiniz. Burada iyi bir iletişim, iyi bir koordine ile oradaki insanların nelere ihtiyacı var, onları tespit edip, o hizmetleri oraya taşımanız gerekir. Örneğin Manavkuyu fiziki olarak düz bir alan, Osmangazi taraflarında, Mansuroğlu taraflarında bana bir tane sevgi yolu gösterebilir misiniz? Peki buna uygun fiziki alan yok mu? Var. Ben 3 yıl önce mahalle muhtarıma bir yer talep ettim, fakat mahalle muhtarımız 'bu talebi ben belediyeye ulaştırdım ama herhangi bir cevap gelmedi' dedi. Tabi buna ilgi ister, bu işi seveceksiniz, bu işe inanacaksınız, böyle bir bakış açısı gerekiyor" dedi.

"BİZE YAKIŞANI YAPIYORUZ"
Özkan açıklamasında ayrıca, "Bayraklı'nın İzmir'in markası olması gerektiğini ifade eden Özkan, şöyle devam etti, "Halkımız AK Parti'ye vize verdiğinde, AK Parti belediyeciliği Bayraklı'yı örnek bir ilçe haline getirip marka yapacaktır. Benim ekibim AK Parti teşkilatlarıdır. Ben bu teşkilatın bir parçasıyım. Başarı da böyle yakalanır, ekipçilikle yakalanmaz. Dolayısıyla ben buna inanan bir insan olarak yıllardır da partinin neferi olarak bize nerede görev verildiyse, layıkıyla yapmaya çalıştık, partimize yakışır bir şekilde davrandık. Bugüne kadar yaptıklarımız kişisel başarımız değil, partimizin bize tanıdığı fırsatların bir sonucudur. Biz bu görevlerde yetiştik olgunlaştık. Bir anlamda siyaset akademisini bitirmiş olduk. AK Parti'nin belediyecilikte referansları ortadadır. Bunları anlatmaya bile gerek yok. Umuyorum ki İzmir halkı da sağduyulu hareket edip, AK Parti'ye hizmet vermesi için bu dönem vize verir."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Bayraklı, kentin önemli markası"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN