Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"Kemalpaşa hak ettiğini alacak"

Kemalpaşa Belediyesi AK Parti Meclis Üyesi Uğurlu, ilçenin büyük bir potansiyeli olduğunu söyledi, "Maalesef bu zenginlik 4.5 yıldır ortaya çıkarılamıyor" dedi

Giriş Tarihi: 12.11.2013
Kemalpaşa Belediyesi AK Parti Meclis Üyesi ve AK Parti Grup Başkanvekili Arif Uğurlu, halktan aldığı yetki ile Kemalpaşa'nın ve Kemalpaşalı'nın menfaatlerini korumaya, gözetmeye çalıştıklarını, sorunları, sıkıntıları, yanlışlıkları gerek meclis toplantılarında gerekse basın yoluyla iletmeye çalıştıklarını söyledi. Kemalpaşa'nın menfaatlerini korumak için her platformda söylenmesi gerekenleri cesurca ve korkmadan söylediklerini belirten Arif Uğurlu, "AK Parti olarak 4.5 yıldır vatandaşlarımız hak ettikleri hizmeti alsın, kaynaklar doğru dürüst kullanılsın, çarçur edilmesin istedik. Kemalpa��a'nın yaşanabilir bir kent olmasını ve var olan potansiyellerinin, nüfus, sanayi, tarih ve kültürel zenginliklerin ortaya çıkarılmasının mücadelesini verdik. Kemalpaşa'nın müthiş bir potansiyeli var. Ne yazık ki bu zamana kadar ortaya çıkartılmadı. Yerel yönetimlerin eksikleri nedeniyle ilçemiz geri planda kaldı. Sanayi ve ticaret faaliyetleri ile de bilinen ilçemizin turizm potansiyeli de yeterince kullanılamıyor" dedi.

"ANALİZ YAPTIK"
Kentsel dönüşüm konusuna da değinen Arif Uğurlu, "Kentsel dönüşüm herkesin kendisine göre yorum yapıp uygulayacağı bir proje değildir. Tecrübe, bilgi, birikim, uygulama dirayeti gerektiren çalışmada, belli bölgelerin ele alınarak her türlü analizinin yapıldıktan sonra o bölge halkının isteklerine cevap verecek ve kent dokusuna uygun bir dönüşümün gerçekleşmesi gerekir. Vatandaşları yerlerinden etmek değil, uygun yerleşim olmayan bölgeleri kent dokusuna daha uygun, depreme dayanıklı yaşanabilir alanlar yaratarak, huzur içerisinde yaşamalarını sağlayacak mekanlar oluşturmak arzusu içerisinde olmalıyız" dedi. Kemalpaşa'da bir ilçede değil de bir köyde yaşandığını dile getiren Uğurlu, "Trafik sorunu içinden çıkılmaz hal almış durumda, sinema ve toplantı salonları bulunmamakta, insanlar aileleri ile gidip vakit geçirebileceği alanlar bulunmamaktadır. AK Belediyeciliğin Kemalpaşa'ya geleceğine inanıyorum. İşte o zaman ilçemiz, gerçek hizmetle tanışacak. Çağdaşlığı, yaşam kalitesinin her geçen gün arttığını hissedecek" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Kemalpaşa hak ettiğini alacak"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN